W ostatnich miesiącach 2016 roku, w szwedzkim mieście Kalmar odnotowano aż pięć przypadków napaści seksualnych na kobiety korzystające z miejskich basenów. Sprawcami mieli być w dużej mierze mężczyźni, którzy przybyli do miasta z falą imigrantów. Tamtejsze kobiety nie chcą się więc już dłużej bać i… utworzyły damską straż patrolującą obiekty sportowe.

Organizacja „Groping Guards” składa się na razie z 4 kobiet, które same były ofiarami lub świadkami napastowania. Chcąc pomóc innym w takich sytuacjach, patrolują miejskie baseny, aby sprawcy nie czuli się bezkarni. Mimo że odnotowano oficjalnie 5 przypadków molestowania, sama policja w Kalmarze twierdzi, że osób dotkniętych problemem z pewnością było więcej, jednak nie wszystkie chcą składać doniesienia o przestępstwie.

– Jesteśmy zmęczone mężczyznami, którzy uważają, że mogą przyjechać do Szwecji i molestować kobiety, kiedy my chcemy jedynie popływać w bikini i nie być napastowane. Stworzyłyśmy straż, by nauczyć tych chłopców, że muszą się odpowiednio zachowywać – mówi Siri Bernhardsson, jedna z zaangażowanych w projekt kobiet. Według niej działanie organizacji jest zdecydowanie potrzebne. Straż istnieje krótko, ale już spotyka się z ogromnym odzewem ze strony dziewczyn, które wstydziły się wcześniej mówić o tym, że zostały zaatakowane lub bały się pójść na policję.

Problem związany z imigrantami w Kalmarze nie jest zdecydowanie przesadzony. Znajdują się tam 34 przeznaczone dla nich ośrodki. Oprócz tego planowane jest przyjęcie do nich kolejnych 6 tys. osób. Nie dziwi więc, że kobiety postanowiły zacząć się bronić i nie rezygnować ze swoich przyjemności przez strach. Ich działania przyniosą chyba jednak prawdziwy owoc, dopiero gdy sprawą na poważnie zajmie się policja.

...

Zobacz również

fot. twitter (daily mail)
fot. twitter (daily mail)
fot. twitter (daily mail)