Komorowski rozdaje awanse za caracale
Wiadomości Pikio - 12 Lipca 2015

Odważna decyzja Komorowskiego. Awanse po kontrowersyjnym przetargu

Kolejna odważna decyzja ustępującego prezydenta, Bronisława Komorowskiego. Uroczystość nadawania awansów generalskich przesunięta została o dwa tygodnie.

Wręczanie awansów zwyczajowo odbywa się co roku, 15. sierpnia w święto Wojska Polskiego. Bronisław Komorowski zmienił jednak datę tej uroczystości o 14 dni, na 1. sierpnia. Dzięki temu Komorowski zdąży jeszcze być tym, kto awanse będzie wręczał i przede wszystkim - zatwierdzał. Okazuje się, że nie trzeba było wiele zrobić, by takim generałem zostać. Dziennikarze jednego z mediów donieśli, że awansują między innymi ci, którzy przyczynili się do zakupu przez Polskę śmigłowców "Caracal". Kontrakt z konsorcjum Airbus Helicopter na 50 śmigłowców opiewa na 2,5 mld euro. Prócz Airbusa do przetargu na zakup maszyn przystąpiły Sikorsky-PZL Mielec i PZL Świdnik należące do AgustaWestland. Decyzja o wyborze oferty Airbusa do dziś budzi kontrowersje. Umowa o zakupie maszyn była niejasna do tego stopnia, że pojawiła się realna groźba strajków pod Kancelarią Premiera, a wiceszef komisji obrony narodowej zgłosił sprawę do prokuratury.Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEMPolub Pikio.pl, by być na bieżąco:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News