Odszedł z PiS, teraz ujawnia: Kaczyński będzie OSTATNIM premierem

Odszedł z PiS, teraz ujawnia: Kaczyński będzie OSTATNIM premierem

Był ważną postacią w Prawie i Sprawiedliwość, w końcu odszedł, a teraz ujawnia. Według niego Jarosław Kaczyński będzie ostatnim takim premierem. 

Dziś w rozmowie w radiu RMF FM były rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Adam Hofman ujawnił coś bardzo ważnego. Według niego Jarosław Kaczyński nie chce w połowie zostawić tego, co zaczął. Ocenia również 2 lata rządów i planowaną rekonstrukcje. - Kaczyński nie chce zostawić rewolucji w połowie drogi i chce ją dokończyć, a żeby ją dokończyć musi zostać premierem. Przy czym będzie to ostatni premier rządu prawicowego. Bo czy będzie 2 lata czy 6, to pokaże przyszłość, ale jego się już nie da wymienić - powiedział Hofman.

Rekonstrukcja niegotowa

Dalej były rzecznik mówi o rekonstrukcji. W jego ocenie nie ogłoszono jej nadal, ponieważ nie jest jeszcze gotowa. Uważa że Prawo i Sprawiedliwość rozważa wariant z prezesem partii jako premierem. Jak mówi Hofman, do tego jest konieczne porozumienie na linii Kaczyński-Duda przede wszystkim w kwestii polityki zagranicznej. - Podejrzewam, że dlatego, że jeśli wariant z prezesem partii, który miałby zostać premierem, jest brany na poważnie, a myślę że jest i zakładam że do tego musi dojść, konieczne jest porozumienie między premierem a prezydentem. Niezbędne jest uzyskanie porozumienia takiego, jak było między premierem Kaczyńskim a prezydentem Kaczyńskim przede wszystkim w kwestiach polityki zagranicznej - dodaje Hoffman.

Historyczne wydażenie

Jak ocenia były polityk PiS, to może się zmienić w każdej chwili lecz dziś ważą się losy Kaczyńskiego. Tłumaczy że rozstrzygają się właśnie los prezesa i prawicy ponieważ jeżeli zacznie rządzić, to będą go oceniać. Dodaje również, że w jego ocenie rząd stoi wysoko ale musi zadbać o politykę zagraniczną. - Ważniejsza niż kto będzie premierem. Rozstrzyga się przyszłość obozu prawicy, jak on będzie wyglądał i wiele osób mówi do prezesa Kaczyńskiego, żeby nie zostawał premierem, bo będzie potem oceniany po zakończeniu rządów. Dokładnie jak sytuacja związana z AWS. Krzaklewski był zjednoczeniowcem, ale przeszedł do historii jako ktoś, kto doprowadził do rozpadu partii. To nie ten rozmiar kapelusza, Jarosław Kaczyński to zupełnie inny polityk, ale po efekcie będzie poznawać się dzieło tej prawicy(...) Brakuje jednej silnej rzeczy, którą trzeba by zrobić, zadbać o wizerunek Polski za granicą. Ocena tego rządu to 5 z minusem. Brakuje jednej silnej rzeczy, którą trzeba by zrobić, zadbać o wizerunek Polski za granicą. To największa dziura, luka, i za to duży minus – mówił były rzecznik PiS. Źródło: wprost.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News