Świat Według Kiepskich to ukochany serial Polaków. Ze stratą gwiazdora serialu nie może pogodzić się cała Polska. Legendarny aktor telewizji i teatru odszedł. O śmierci artysty poinformował Wrocławski Teatr Współczesny. Edward Kalisz miał 66 lat.

Odejście Edwarda Kalisza jest wielkim ciosem dla jego fanów. O jego śmierci dowiedzieliśmy się dopiero dzięki informacji podanej przez Wrocławski Teatr Współczesny. Kalisza przez lata mogliśmy podziwiać m.in. na deskach Teatru Norwida w Zielonej Górze, a także w Teatrze Kalambur. Pojawiał się jednak także w Teatrze Komedia, a nawet we wrocławskiej Operetce.

Świat według Kiepskich – to tam pokochali go widzowie

Edward Kalisz podbił serca Polaków m. in. w serialu Świat Według Kiepskich. Widzowie znali go aż zbyt dobrze, gdyż występował tam aż w trzech rolach – Czesia, Bączka oraz redaktora Staśka.

Kalisz związany był przez lata z takimi sławami kina jak Alina Obidniak, Krystian Lupa czy Mikołaj Grabowski. Których poznał podczas pracy w Teatrze Norwida. Do grona jego znajomych zaliczali się jednak także Krystyna Meissner, Piotr Sieklucki i Andrzej Ficowski. Występował jednak nie tylko w teatrach. Grał także w takich serialach jak „Pierwsza Miłość”, „Świat Według Kiepskich”, czy „Czas Honoru”.

Odszedł przyjaciel młodych

Najbardziej wsławił się jednak swoimi inicjatywami, które miały aktywizować młodzież w świecie aktorskim. To dzięki niemu istnieją takie wydarzenia jak Przegląd Kultury Szkół Średnich „Przekręt”, Scena Młodzieżowa czy stowarzyszenie K-O-T, czyli Kultura, Oświata, Teatr oraz Teatr Małego.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Kultowy aktor „Czterech pancernych” to… GEJ! Ten coming out zszokował Polskę
  2. Smutek widzów „Klanu”. Ich ulubieniec miał zawał
  3. Widzowie TVN w furii! Nie chcą Justyny Żyły, stacja się tłumaczy

źródło: wprost.pl

Szokujące przypadki mężczyzn zgwałconych przez kobiety [ZDJĘCIA]


Kiedyś najseksowniejszy żyjący mężczyzna... a dziś?