W "Świecie według Kiepskich" pokochali go Polacy. Odszedł słynny aktor

W "Świecie według Kiepskich" pokochali go Polacy. Odszedł słynny aktor Źródło:

Świat Według Kiepskich to ukochany serial Polaków. Ze stratą gwiazdora serialu nie może pogodzić się cała Polska. Legendarny aktor telewizji i teatru odszedł. O śmierci artysty poinformował Wrocławski Teatr Współczesny. Edward Kalisz miał 66 lat.

Odejście Edwarda Kalisza jest wielkim ciosem dla jego fanów. O jego śmierci dowiedzieliśmy się dopiero dzięki informacji podanej przez Wrocławski Teatr Współczesny. Kalisza przez lata mogliśmy podziwiać m.in. na deskach Teatru Norwida w Zielonej Górze, a także w Teatrze Kalambur. Pojawiał się jednak także w Teatrze Komedia, a nawet we wrocławskiej Operetce.

Świat według Kiepskich - to tam pokochali go widzowie

Edward Kalisz podbił serca Polaków m. in. w serialu Świat Według Kiepskich. Widzowie znali go aż zbyt dobrze, gdyż występował tam aż w trzech rolach - Czesia, Bączka oraz redaktora Staśka. Kalisz związany był przez lata z takimi sławami kina jak Alina Obidniak, Krystian Lupa czy Mikołaj Grabowski. Których poznał podczas pracy w Teatrze Norwida. Do grona jego znajomych zaliczali się jednak także Krystyna Meissner, Piotr Sieklucki i Andrzej Ficowski. Występował jednak nie tylko w teatrach. Grał także w takich serialach jak "Pierwsza Miłość", "Świat Według Kiepskich", czy "Czas Honoru".

Odszedł przyjaciel młodych

Najbardziej wsławił się jednak swoimi inicjatywami, które miały aktywizować młodzież w świecie aktorskim. To dzięki niemu istnieją takie wydarzenia jak Przegląd Kultury Szkół Średnich „Przekręt", Scena Młodzieżowa czy stowarzyszenie K-O-T, czyli Kultura, Oświata, Teatr oraz Teatr Małego. ZOBACZ TAKŻE: 
  1. Kultowy aktor "Czterech pancernych" to... GEJ! Ten coming out zszokował Polskę
  2. Smutek widzów "Klanu". Ich ulubieniec miał zawał
  3. Widzowie TVN w furii! Nie chcą Justyny Żyły, stacja się tłumaczy
źródło: wprost.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News