Kolejne ognisko odry w Polsce, cały szpital został zamknięty

Kolejne ognisko odry w Polsce, cały szpital został zamknięty Źródło: Fot. Pexels

Odra oraz jej pojawienie się w Polsce były bardzo intensywnie komentowane w mediach. Jednak z czasem temat się wyczerpał i zdawało się, że wszyscy o nim zapomnieli. Niespodziewanie poinformowano jednak o zupełnie nowym ognisku choroby w jednym z krajowych szpitali, co przeraziło opinię publiczną.

Odra w 2018 roku zaskoczyła Polaków. Szczególnie na Mazowszu pojawiło się bowiem wiele zachorowań na tę chorobę. Wszystko przez panującą na Ukrainie epidemię. Mogłoby się wydawać, że cały temat się przedawnił, a naszemu zdrowiu nic już nie zagraża, ale sytuacja w szczecińskim szpitalu MSWiA pokazuje, iż sprawa cały czas jest warta uwagi.

Odra doprowadziła do zamknięcia szpitala MSWiA w Szczecinie

W poprzednim roku w Polsce zanotowano gwałtowny wzrost zachorowań na odrę. Co więcej, wydarzenia te pokryły się ze złożeniem przez stowarzyszenie STOP NOP projektu zmian do ustawy o szczepieniach w naszym kraju. W tamtym momencie wywiązała się prawdziwa medialna burza dotycząca tego, czy warto szczepić dzieci, czy też nie. Również ruchy antyszczepionkowe zaczęły w większym stopniu angażować się w te zagadnienia, a w sieci znaleźć można wiele nagrań poruszających kontrowersyjny temat. Według niektórych Polska znajduje się niemalże na krawędzi epidemii. Inni natomiast bagatelizują samą chorobę, stwierdzając, że jest to zwykła dolegliwość wieku dziecięcego. Prawda, jak zwykle, stoi pośrodku. Epidemii jak nie było, tak nie ma, ale zmniejszająca się liczba zaszczepień wskazuje, że w przyszłości taki problem może się pojawić. Dodatkowo nie można bagatelizować kłopotu, jaki stanowi odra u naszego wschodniego sąsiada, co doskonale pokazuje przypadek ze Szczecina.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ Miejscowa placówka MSWiA została całkowicie zamknięta, a to za sprawą odnotowania 7 zachorowań wśród personelu szpitala. Według dostępnych informacji powodem pojawienia się tego ogniska jest salowa pochodząca właśnie z Ukrainy. Kobieta na okres świąt wyjechała do domu i wróciła pod koniec grudnia. Nie zanotowano u niej żadnych objawów. Na szczęście wśród pacjentów nie odnotowano zachorowań. Cały szpital wstrzymał wszelkie wypisy oraz przyjęcia nowych pacjentów. Co więcej, żadnym osobom postronnym nie można wejść do placówki, co uniemożliwia odwiedziny. Taka sytuacja utrzyma się przynajmniej do piątku, jednak możliwe jest, że okres kwarantanny zostanie wydłużony. ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Trumna z ciałem Adamowicza jest już wystawiona. Relacja z uroczystości pogrzebowych prezydenta
  2. Znieważył Jana Pawła II! Właśnie wpadł w ręce policji
  3. Skiba bardzo mocno o dziennikarzach TVP! Żąda dymisji prezesa telewizji
  4. Ile waży Małgorzata Kożuchowska? Gwiazda uprawia nietypowy sport
  5. Gdzie mieszka Agnieszka Chylińska? Jej dom jest zachwycający
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News