Zatrważające doniesienia mediów. Epidemia rozleje się na całą Polskę?

Zatrważające doniesienia mediów. Epidemia rozleje się na całą Polskę? Źródło: fot. wikipedia.org

Odra jest jedną z chorób zakaźnych, która została niemal całkowicie wypleniona z terenów Polski. Niestety ta sytuacja uległa znacznemu pogorszeniu, a według wielu grozi nam prawdziwa epidemia.

Odra w ostatnich dniach stała się jednym z głównych tematów dyskusji zarówno w mediach, jak i pomiędzy zwykłymi ludźmi. Wszystko to wywołane jest napływającymi informacjami, które cały czas donoszą o kolejnych potwierdzonych zachorowaniach na tę chorobę w naszym kraju. Dodatkowo rosnący odsetek osób niezaszczepionych w Polsce budzi silny strach w naszym społeczeństwie. Przez to specjaliści alarmują, że jeżeli ten trend dalej się będzie tak rozwijał, odra może na dobre powrócić. [td_block_13 limit="1" post_ids="308000"

Odra: kolejne osoby zachorowały

Idea na nieszczepienie dzieci zyskuje na popularności na całym świecie. Niestety ta ideologia zawitała również i do Polski ku przerażeniu wielu specjalistów. Właśnie na tej fali powstało wiele organizacji, które starają się zniesienia obowiązku szczepień w naszym kraju. Jeszcze nie ta dawno taki właśnie projekt do nowelizacji ustawy został złożony do Sejmu. Teraz media informują nas już o 79 przypadkach, w których stwierdzono, podejrzenie zarażenia się odrą w samej Warszawie i jej okolicach. Część z nich zostało już potwierdzonych laboratoryjnie, ale cały czas napływają kolejne zgłoszenia, które wymagają szczegółowego sprawdzenia. W tym przypadku wszystko zaczęło się od kilku osób zza naszej wschodniej granicy, które nie były zaszczepione, a chorobę przyniosły ze swojej ojczyzny, czyli Ukrainy. W ten sposób ilość zachorowań w tym krótki okresie już znacząco przerosło to z poprzedniego roku. Niestety wiele osób przeciwnych szczepieniom nie widzi w tym nic niepokojącego, a co więcej w ich mniemaniu nie ma to żadnego związku. Jednak w całym tym szaleństwie nie to jest najgorsze. DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Często na niewiedzy ludzi inni starają się zaistnieć lub zdobyć większą ilość popleczników. Tak jak to jest w przypadku Jerzego Zięby, który w swoich popularnych w sieci nagraniach informuje, że odra nie wymaga leczenia. Jednak nie wspomina w nich, jak bardzo zaraźliwa jest to choroba i że już niedługo może ona bardzo łatwo roznieść się na cały nasz kraj. Dlatego wszystkie osoby mieszkające w okolicach ognisk epidemii powinny bardzo uważnie przyglądać się sobie samym, jak i najbliższym. Przede wszystkim jednak powinny udać się do lekarza, jeżeli zauważą jakiekolwiek niepokojące objawy wskazujące, że zachorowali na to schorzenie.

  1. Tak pożegnała się Przybylska z fanami. Nikt nie spodziewał się najgorszego
  2. Tragedia w rodzinie gwiazdora Polsatu! Jest w ciężkiej żałobie, śmierć zabrała mu wszystko
  3. Dostaniesz szału! Tak naprawdę będzie wyglądać Twoja emerytura
  4. Znaki zodiaku i ich idealne połączenia. Jakich kobiet szukają mężczyźni?
  5. Kryzys w związku. 10 sygnałów, że to już się NIE UDA

Następny artykuł