Epidemia odry uderzy w Polskę! W aptekach brakuje szczepionek, lekarze przerażeni
Wiadomości Pikio - 27 Grudnia 2018

Epidemia odry uderzy w Polskę! W aptekach brakuje szczepionek, lekarze przerażeni

Odra przez długi czas kojarzyła się z chorobą, która w dzisiejszych czasach nie zagraża już naszemu społeczeństwu. Niestety, jak pokazały wydarzenia z ostatnich miesięcy, choroba ta wciąż jest aktualna i może zagrażać wielu osobom. Jedyną pomocą są szczepionki, lecz tych brakuje w całej Polsce.

Odra jest zakaźną chorobą dróg oddechowych, którą zarazić jest się niesamowicie łatwo. Chociaż najczęściej występuje ona u dzieci, to i dorośli nie mogą czuć się bezpieczni - zwłaszcza, jeśli cierpią na obniżoną odporność. Mimo iż odrą charakteryzują się głównie kraje słabo rozwinięte, to w ostatnim czasie zaczęła ona napływać również do Europy. Uchronienie się przed nią staje się coraz cięższe.

Odra znów nadciąga. Półki w aptekach lśnią pustkami

Gdy jakiś czas temu w Polsce odnotowano przypadki zachorowań na odrę, wiele osób postanowiło się zabezpieczyć. Ci, którzy od razu pobiegli do przychodni się zaszczepić, mogą czuć się spokojnie. W gorszej sytuacji są ci, który dopiero teraz dorośli do tej decyzji, bowiem dla nich szczepionek aktualnie nie ma. Chociaż ministerstwo zdrowia zamówiło dodatkowy zapas, to wciąż na próżno szukać go w aptekach. W jeszcze gorszej sytuacji znaleźli się nasi wschodni sąsiedzi. Na Ukrainie od początku 2018 roku odnotowano 45 tysięcy zachorowań na odrę, z czego 15 osób nie dało się już wyleczyć. Wśród zmarłych znalazło się aż 11 dzieci, które są szczególnie narażone na wirusy. Jeśli szczepionki nie trafią do aptek, Polska może znaleźć się w poważnym niebezpieczeństwie.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Jan Paweł IIJan Paweł II w ostatnich chwilach życia. 9 zdjęcie będzie prawdziwym wstrząsem dla KatolikówCzytaj dalej

Szczepionka na odrę - ratunek, na który nie każdy może sobie pozwolić

Chociaż w Polsce odnotowano przypadki zachorowań na odrę, to ministerstwo zdrowia nie podjęło decyzji o sfinansowaniu szczepionek. Za darmo dostępne są one tylko dla dzieci, osoby dorosłe muszą już za nie zapłacić z własnej kieszeni. Chociaż nie jest to duży koszt w odniesieniu do ewentualnych konsekwencji, to w dalszym ciągu jest to wydatek, na który nie każdy może sobie pozwolić. Koszt samej szczepionki dla osoby dorosłej waha się między 150 a 200 złotych. Do tej kwoty doliczyć trzeba jeszcze koszt jej wykonania, który wynosi z kolei od 80 do 150 złotych. W najdroższym wariancie wychodzi nam więc 350 złotych na jedną osobę dorosłą, co dla osób zarabiających najniższą krajową może być wydatkiem nie do udźwignięcia.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Weronika Rosati dostała ostatnie ostrzeżenie. Tego nie da się odwrócić
  2. Przerażająca wizja Jackowskiego. Premier Morawiecki w ogromnym niebezpieczeństwie!
  3. Internautów oburzyło odważne zdjęcie Anny Muchy. Takiej odpowiedzi się nie spodziewali!
  4. Kiedy dzieci otworzyły Kinder Niespodzianki, niemal zwymiotowały. W środku było coś ohydnego
  5. Czy koty wyczuwają choroby? Wszystko, co trzeba wiedzieć
Dziecko RossmannaRossmann powinien to nagłaśniać! Kosmetyki niebezpieczne dla dzieci w sprzedażyCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News