Za złe wyrzucanie śmieci nawet kara więzienia. W życie wchodzą nowe przepisy

Za złe wyrzucanie śmieci nawet kara więzienia. W życie wchodzą nowe przepisy Źródło: youtube.com/ Fabryki w Polsce

Niesegregowane odpady będą kosztować dwa razy więcej. Rząd wprowadził właśnie nowelizację przepisów, która zakłada, że za złe wyrzucanie śmierci może grozić nawet kara więzienia. Tak drakońskich regulacji nie mógł się spodziewać nikt.

Odpady przez długi czas były prawdziwą zagwozdką przedstawicieli rządu PiS, którzy zwlekali z realizacją unijnych dyrektyw. Teraz rząd wprowadził rozwiązania, które pozwolą na realizację przepisów zgodnie z zaleceniami Brukseli. W regulacji prawnej nie brakuje jednak iście drakońskich podpunktów mówiących chociażby o potencjalnej karze więzienia za złe składowanie odpadów.

Niesegregowane odpady będą kosztowały dwa razy więcej. Nowe regulacje rządu

Nowe przepisy, chociaż stosują się do zaleceń Unii Europejskiej, nie są jeszcze ogłoszone w rządowym centrum legislacji. Istnieje więc szansa, że zostaną jeszcze zmienione. Celem wprowadzenia przepisów jest wymóc na Polakach konieczność segregacji. Statystyki mówią bowiem o tym, że ponad 40% mieszkańców kraju wzbrania się przed stosowaniem się do zaleceń ekologów mówiących o konieczności porządkowania śmieci.

Planowane zmiany mają dotknąć ponad 6 milionów Polaków, którzy za swój brak porządkowania będą musieli zapłacić przeciętnie dwa razy więcej za wywóz nieczystości.

- Z badania wykonanego na zlecenie Ministerstwa Środowiska w 2018 roku wynika, że średnio 16 procent właścicieli nieruchomości nie zbiera selektywnie odpadów - czytamy w Ocenie Skutków Regulacji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kara więzienia za nieporządkowanie śmieci?

W myśl nowych przepisów będzie przewidziana kara więzienia dla wszystkich, którzy w sposób znaczący dopuszczą się łamania rządowej regulacji. Takim działaniem może być, chociażby gospodarowanie odpadami w niewłaściwy sposób. Za wszelakie działania polegające na składowaniu śmieci, usuwaniu ich, unieszkodliwianiu, transportowaniu odpadów i powodują przy okazji zagrożenie dla ludzkiego zdrowia i życia, można pójść do więzienia w okresie od trzech miesięcy do lat pięciu.

Nie da się ukryć, że ta drakońska regulacja jest zapowiedzią prawdziwych zmian na lepsze w polskiej ekologii i zmusi Polaków do rozsądnego wyrzucania i segregowania odpadami. Rząd PiS, który na początku nie patrzył przychylnie na ekologiczne postulaty Brukseli, zdecydował się w końcu przyznać rację urzędnikom.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Znany polski aktor ZABIŁ swoją matkę. Ta obrzydliwa zbrodnia do dziś mrozi krew w żyłach!
  2. Anna Dymna totalnie PONIŻONA. Legendarna aktorka zdradziła, co mówią do niej ludzie na ulicy. To tak przykre, że chce się płakać
  3. Zmarł, tragiczne informacje Polsatu z rana. Nie zauważył, co jest po lewej
  4. Straszna katastrofa lotnicza! Nie żyje legendarny muzyk, którego kochały miliony
  5. Marta Kaczyńska wprawiła wszystkich w osłupienie. Internauci nie wierzyli w to, co zobaczyli na zdjęciu
  6. Stan byłego męża Rozenek jest fatalny. Najnowsze zdjęcia ze szpitala są porażające, nie może chodzić i mówić

Źródło: INN Poland

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News