Historyczny przełom! Odnaleziono ŻYCIE POZAZIEMSKIE!

Historyczny przełom! Odnaleziono ŻYCIE POZAZIEMSKIE!

W tym momencie na naszych oczach tworzy się prawdziwa historia. Po wielu latach badań naukowcom udało się odnaleźć życie pozaziemskie. To odkrycie bez wątpienia zostanie zapamiętane na lata, jest to przełom w badaniach kosmosu.

Naukowcy z całego świata od lat starają się odnaleźć dowody na istnienie życia poza naszą planetą. W filmach i literaturze już wielokrotnie mogliśmy podziwiać, jak według autorów mogą wyglądać mieszkańcy innych planet. Teraz dzięki jednej z sond kosmicznych możemy bez wątpienia powiedzieć, że nie jesteśmy sami we wszechświecie.

Naukowcy odnaleźli życie pozaziemskie

Naukowcy dokonali tego przełomowego odkrycia na jednym z księżyców Saturna. Chodzi dokładniej o Enceladusa, którego powierzchnia skuta jest przez lód. Jednak są w nim wyrwy, dzięki którym naukowcom udało się ustalić, że poniżej pokrywy lodowej znajduje się gigantyczny ocean z kamiennym jądrem. Wyniki najnowszych badań zostały opublikowane w „Nature” oraz informuje o nich amerykański Southwest Research Institute w San Antonio w Teksasie. - Enceladus ponownie nas zaskoczył. Wcześniej zidentyfikowano jedynie najprostsze molekuły organiczne złożone z kilku atomów węgla. Teraz okazuje się, że są tam cząsteczki o masach przekraczających 200 jednostek masy atomowej. To dziesięć razy więcej niż ma cząsteczka metanu. - mówi dr Christopher Glein z Southwest Research Institute w San Antonio w Teksasie. Molekuły, o których mowa są na tyle złożone, że spełniają definicję życia, co oznacza, że są żywe. Sondzie Cassini udało się również odkryć, że z pęknięć na powierzchni księżyca wydostaje się wodór, który jest paliwem dla bakterii na ziemi. Teraz naukowcy będą starać się określić naturę złożonych cząsteczek organicznych, które udało się odkryć. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Zamach na redakcję słynnej gazety! Są ofiary śmiertelne
  2. Z Szydło śmieje się cały Sejm. Największe upokorzenie byłej premier
  3. Pałac Buckingham przekazał smutną wiadomość. Z królową Elżbietą jest coraz gorzej
źródło: fakt.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News