W Indonezji odnaleziono najstarszego człowieka na świecie. Mbah Gotho urodził się w tym samym roku co Włodzimierz Lenin, ma dzisiaj już 145 lat. Jego największym marzeniem jest… szybko umrzeć.

Gdy Mbah Gotho przychodził na świat, Polski nie było na mapie, w Stanach Zjednoczonych rozpoczynano budowę mostu Brooklyńskiego, na zachodzie Europy odbywała się woja Francusko-Pruska a w Watykanie ogłoszono dogmat o nieomylności papieża.

Dokumenty Indonezyjczyka (ich autentyczność została potwierdzona przez indonezyjskie władze) stwierdzają, że urodził się w 1870 roku, co czyni go najstarszym człowiekiem aktualnie żyjącym na świecie oraz nowym rekordzistą pod względem przeżytych lat (poprzednia rekordzistka, Francuzka Jeanne Calment żyła „zaledwie” 122 lata).

Sam Ghoto dzieląc się swoim sekretem na długowieczność oświadczył, że w jego przypadku pomogła mu cierpliwość. Miał cztery żony (wszystkie już nie żyją, podobnie jak dzieci) i zawsze wykazywał się wielką cierpliwością wobec nich, nigdy nie brał do siebie urazów ani nie przejmował się dniem jutrzejszym.

145-latek od 1992 roku oczekuje na śmierć. Jak zdradza, żyje zbyt długo i staje się to dla niego męczące z każdym rokiem. Ma już wykupione miejsce na pobliskim cmentarzu i marzy, by jak najszybciej tam zawitać.

https://www.youtube.com/watch?v=Wdf8nzWBM_4

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: the telegraph

...

Zobacz również