Odmrażanie gospodarki, nowe prawo
youtube.com Janusz Jaskółka
Weronika Wasiak - 31 Maja 2020

Nikt nie mówi o jednej, ogromnej zmianie w transporcie i gastronomii. Nowe prawo obowiązuje już od jutra

Odmrażanie gospodarki stopniowo wkracza w czwarty, ostatni już etap. Za sobą mamy już m.in. złagodzenie nakazu dotyczącego zasłaniania ust oraz nosa. O tym jednak dyskutuje się najwięcej, a nikt nie mówi o ogromnej zmianie, jaka zajdzie w transporcie i gastronomii. Warto wiedzieć, co czeka nas od jutra.

Odmrażanie gospodarki przebiega dotychczas raczej bezproblemowo, co pozwala władzom kraju na wprowadzanie kolejnych etapów, a nie wracania się do punktu wyjścia. Zachowanie odpowiedniego tempa w znoszeniu obostrzeń oraz rozwagi nie doprowadziło do drugiej fali zachorowań, dlatego też rząd odmraża kolejne działalności, które jednak funkcjonują na nieco zmienionych zasadach. W ostatnich tygodniach najwięcej mówi się o sklepach i punktach usługowych, a zdecydowanie mniej o transporcie i gastronomii.

Warszawa w trudnej sytuacjiNatychmiast podjęto decyzje o zamknięciu. 160 osób trafiło na kwarantannę, trudna sytuacja w WarszawieCzytaj dalej

Odmrażanie gospodarki wkracza w ostatni etap. Nowe prawo w transporcie i gastronomii od jutra

Już jutro, 1 czerwca, wprowadzanie kolejnych zmian i łagodzenie obostrzeń. Przypominamy, że od dnia 30 maja nakaz zakrywania ust oraz nosa znacząco się zmienił. Zgodnie z panującymi obecnie zasadami, maseczek nie musimy nosić już w otwartej przestrzeni, jednak w komunikacji miejskiej czy w sklepach wciąż obowiązuje nakaz zakrywania ust oraz nosa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dziewczynka porcelanowa lalka2-latka wygląda, jak porcelanowa lalka. Poczekajcie tylko, aż zobaczycie jej mamę, opad szczęki nieuniknionyCzytaj dalej

Tymczasem jak przypomina Interia, od jutra sporo zmian również w transporcie i gastronomii. Chodzi o przepisy dotyczące wirtualnych kas fiskalnych, które wejść w życie mają właśnie od 1 czerwca. Jak podkreśli Ministerstwo Finansów, używanie wspominanych kas nie będzie obowiązkowe. Korzystać z nich będzie mogła branża transportowa oraz branże, które "najwcześniej były objęte obowiązkiem posiadania kas on-line", czyli gastronomia i hotelarstwo. Interia podkreśla, że obowiązek posiadania kas on-line w tych branżach został przesunięty na 1 stycznia 2021 roku.

Z kolei pełnomocnik Ministerstwa Finansów ds. informatyzacji Przemysław Koch zapewnia, że kasy wirtualne są w pełni bezpiecznym rozwiązaniem dla wszystkich branż. Podczas rozmowy z PAP zaznaczył, że "kasa będzie przekazywać wszystkie wygenerowane dokumenty fiskalne w interwałach co jedną minutę", co według niego oznacza, że znacząco zostaje ograniczone ryzyko dokonania niezauważonej manipulacji.

Dzisiaj grzeje:

1. Bardzo smutna wiadomość, składamy wyrazy współczucia. Joanna Racewicz okryła się bólem po stracie ukochanej osoby

2. Krzysztof Jackowski ma porażającą przepowiednię dla Polski. Najbliższe miesiące mogą wszystko zmienić

- Rozporządzenie techniczne, które uzyskało zgodę Komisji Europejskiej, zawiera szereg mechanizmów, które gwarantują odpowiedni poziom bezpieczeństwa - mówiła dla PAP, cytowany przez Interię, pełnomocnik MF ds. informatyzacji Przemysław Koch.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy zakrzepicy bywają nieoczywiste. Każdy powinien je znać
  2. Lech Poznań - Legia Warszawa. Niebywały mecz odwiecznych rywali, ta bramka dała zwycięstwo, drużyna bez szans (WIDEO)
  3. Znaleźli zwierzę o niepokojącym wyglądzie. Postanowili je ostrzyc i stanęli jak wryci, nie zapomną do końca życia
  4. Dotarła do nas bolesna wiadomość, niestety, dwoje staruszków nie żyje. Sprawą zajmie się prokuratura
  5. Widok, którego nie da się zapomnieć. Napis na nagrobku wywołał nie lada burzę, są na nim niecenzuralne słowa
  6. Nie wyrzucił łupin po cebuli, zrobił nawóz dla ogórków. Uzyskał przeogromne zbiory

ŚlubKobieta poślubiła małego truposza. Wspólne zdjęcia małżonki i zombie-lalki wywołują ciarki na cieleCzytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News