Obowiązują już od wczoraj. Wielu Polaków nie miało pojęcia

Obowiązują już od wczoraj. Wielu Polaków nie miało pojęcia

Odmrażanie gospodarki w kraju weszło w kolejny etap, wielu Polaków nie miało o tym pojęcia. Od wczoraj obowiązuje w Polsce nowe rozporządzenie Rady Ministrów, to ważne informacje m.in. dla kibiców sportowych.

Odmrażanie gospodarki przekroczyło kolejny próg, 25 lipca 2020 roku w życie weszło nowe rozporządzenie Rady Ministrów, rząd przekazał szczegóły obowiązujących od wczoraj zasad. Wielu To szczególnie ważne informacje m.in. dla kibiców sportowych.

Odmrażanie gospodarki w sektorze sportowym weszło w kolejny etap

Ministerstwo Sportu przekazało dobre informacje dla wszystkich kibiców. Od 25 lipca 2020 roku obowiązuje nowe rozporządzenie Rady Ministrów. Dokument przewiduje, że podczas wydarzeń oraz zajęć sportowych publiczność będzie mogła zająć do 50 procent miejsc na stadionach, boiskach, basenach, siłowniach, klubach i centrach fitness, a także w salach i halach. Do tej pory dopuszczalne było zajęcie 25 procent dostępnych miejsc. Nowe zasady dotyczą też obozów sportowych.

Według zasad przedstawionych przez Ministerstwo Sportu, zajmować można co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, a w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni należy siadać przy zachowaniu odległości 1,5 m od innego widza. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zasady te nie dotyczą widzów, którzy uczestniczą w wydarzeniu sportowym z dzieckiem poniżej 13. roku życia, z osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności, osobą z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego lub osobą, która ze względu na stan zdrowia nie może poruszać się samodzielnie. Przepis ten nie obowiązuje również osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących.

Rada Ministrów zniosła część obostrzeń w korzystaniu z obiektów sportowych

Od wczoraj w zajęciach, wydarzeniach sportowych lub współzawodnictwie sportowym może uczestniczyć nie więcej niż 250 osób jednocześnie, nie wliczając w to obsługi wydarzenia. Dokument anuluje również ograniczenia na basenach. Z kolei limit osób korzystających jednocześnie z aquaparków wynosi aktualnie 75 procent pojemności obiektu. 

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie. Żywioł uderzy w Polskę

2. Czarna wizja zaczyna się spełniać? Pojawił się najważniejszy apel prof. Guta do wszystkich

3. Lepiej, żeby każda Polka zbadała się jak najszybciej. Ministerstwo Zdrowia apeluje, bardzo ważny komunikat

Pomimo złagodzenia restrykcji dotyczących limitów w obiektach sportowych w czasie korzystania z nich wciąż obowiązuje surowy reżim sanitarny. Kibice sportowi muszą zakrywać usta i nos do czasu zajęcia swojego miejsca oraz podczas przemieszczania się na terenie stadionu czy hali. Bilety na wydarzenia sportowe w dalszym ciągu można nabyć jedynie za pomocą sprzedaży internetowej.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Przekazano pilną wiadomość. Wszystko zacznie się już w niedzielę
  2. Wielka tragedia obiegła media. Nie żyje Aleksander Iwanicki, poszedł na grzyby, a policja dokonała tragicznego odkrycia
  3. Była dla Kaczyńskiego wszystkim, skończyło się tragicznie. Odsłaniamy całą prawdę
  4. Dzisiaj zmarło 9 Polek i Polaków. Wiemy kim byli i skąd pochodzili
  5. Dorota Wellman ma nieuleczalną chorobę. Nic nie da się zrobić
  6. Widzowie TVP pogrążeni w żałobie, wielka rozpacz. Gwiazda przegrała ze śmiertelną chorobą
  7. Trwają poszukiwania wyjątkowego Polaka. Czeka na niego ponad milion zł, niesamowita wiadomość
  8. 1 gęsty, kultowy dodatek pod panierką nadaje kotletom schabowym głębię intensywnego smaku. Rewolucyjny przepis
  9. Ząb wypadł dziennikarce na antenie. Wszystko emitowano na żywo, widzowie nie mogą uwierzyć

Źródło: Sportowe Fakty

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News