To nie pierwszy i z pewnością nie ostatni brutalny mord dokonany przez wojowników ISIS. Islamiści po raz kolejny zdecydowali się na uczynienie z egzekucji publicznego „widowiska” i, także po raz kolejny, nie mówimy tutaj o rozstrzelaniu czy szubienicy. Zabite kobiety spotkał znacznie gorszy los.

Kurdowie są grupą, która doznaje krzywd od niemal każdej strony wojny w Syrii. Także i tym razem ofiarami były Kurdyjki. 19 kurdyjskich kobiet skazano na śmierć za brak zgody na zostanie seksualnymi niewolnicami. W ramach kary za ten „występek” postanowiono rozprawić się z nimi w wyjątkowo okrutny sposób.

Egzekucja odbyła się publicznie, na rynku, przy udziale gapiów. Wszystkie 19 kobiet zamknięto w żelaznych klatkach, następnie spalono żywcem. ISIS usprawiedliwia swoje liczne zbrodnie, w tym wymyślne sposoby na przeprowadzenie kary śmierci religijnymi nakazami.

Tysiące kurdyjskich kobiet przebywa obecnie w niewoli ISIS. Większość z nich została zmuszona do zostania seksualnymi niewolnicami i służenia islamskim bojownikom. Na porządku dziennym są też gwałty i niewolnicami.

źródło: rt

...

Zobacz również