odkurzacz w domu
Pixabay.com 22594
Monika Majko - 3 Stycznia 2021

Do czego tak naprawdę służy przesuwany otwór na rączce od odkurzacza? Jest niezbędny, wielu było w błędzie

Odkurzacz to jeden z niezbędnych sprzętów ułatwiających sprzątanie w domu. Nie wszyscy wiedzą jednak o tym, że popularne urządzenie posiada ukrytą funkcje, która może uchronić nas przed dodatkowymi kosztami.

Odkurzacz znacznie ułatwia domowe sprzątanie i już od lat jest niemal niezbędnym wyposażeniem każdego domu. Niezależnie od producenta urządzenia, na rączce znajdziemy przesuwany otwór, jednak niewiele osób wie, jakie jest jego pierwotne przeznaczenie. Oczywiście chodzi o moc ssania, jednak zagwozdka ta jest ściśle połączona z silnikiem sprzętu AGD.

Odkurzacz na na rączce przesuwany otwór

Każda rura odkurzacza, niezależnie od producenta sprzętu, ma wbudowany przesuwany otwór, który za pomocą jednego szybkiego ruchu można otworzyć lub zamknąć. „Dziurka” znajduje się tuż koło dłoni użytkownika urządzenia i jak się okazuje, położenie to nie jest przypadkowe.

Wiele osób stosuje rozszczelnienie rury, jako wygodną regulację siły ssania. Jest to przydatne np. podczas odkurzania małych dywaników, które dzięki zmniejszeniu siły ssącej nie odrywają się od podłogi, co pomaga nam szybko i dokładnie wyczyścić ich powierzchnię.

Okazuje się, że choć jest to niewątpliwie przydane zastosowanie otworu w rączce odkurzacza, nie takie było jego pierwotne przeznaczenie. Twórcy urządzenia zaprojektowali jego rączkę w ten sposób, by w razie jej zapchania dało się szybko zapobiec przegrzaniu się silnika.

Wszyscy znali go z „Teleranka”, potem stoczył się na dno. Odszedł samotnie dzień przed urodzinami, porażające kulisy sławyWszyscy znali go z „Teleranka”, potem stoczył się na dno. Odszedł samotnie dzień przed urodzinami, porażające kulisy sławyCzytaj dalej

Podczas odkurzania często zdarza się, że do rury wpadnie większy kawałek plastiku albo materiału, który szczelnie ją zapcha. W takim wypadku powinniśmy jak najszybciej zmniejszyć ciśnienie w rurze urządzenia, by zapobiec przegrzaniu silnika.

Właśnie w tym celu powstał przesuwany otwór, który umieszczany jest tuż przy dłoni. W przypadku zapchania rury powinniśmy w pierwszej kolejności otworzyć otwór, by zmniejszyć podciśnienie w rurze, które może prowadzić do spalenia silnika, a następnie wyłączyć urządzenie i usunąć zator.

Choć niewiele osób zdaje sobie sprawę z pierwotnego przeznaczenia przesuwanego otworu, wiedza ta może uchronić nas przed kosztami zakupu nowego sprzętu. To jednak nie jest jedyna ukryta funkcja domowego sprzętu AGD, która może być dla niektórych zaskakująca.

Okazuje się, że niewielu Polaków wie również, do czego służy szuflada, która zwyczajowo znajduje się pod piekarnikiem w kuchenkach. Najczęściej trzymane są tam różnie przybory kuchenne, używane podczas pieczenia. Szuflada ta ma jednak zupełnie inne zastosowanie.

Miejsce to jest przeznaczone na potrawy, które wyjmiemy z piekarnika, ale chcemy utrzymać je w cieple. W takim przypadku ciągłe grzanie ich w piekarniku mogłoby doprowadzić do przesuszenia lub spalenia jedzenia, natomiast nagrzana szuflada pod nim jest w stanie utrzymać odpowiednią temperaturę podania do czasu, nim przy stole zasiądą wszyscy goście.

Artykuły polecane przez redakcję Pikio:

Niewiarygodne, w jakich warunkach mieszka Zenek Martyniuk. Widok jego domu wyzwala skrajne reakcjeCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News