Rosyjscy poszukiwacze przemierzający Arktykę odnaleźli nazistowska bazę wybudowaną na tych terenach w latach 40. ubiegłego wieku. Znaleziono w niej m.in. narzędzia i przedmioty należące do nazistów. Wszystko zostanie teraz poddane szczegółowej analizie. 

Rosyjscy poszukiwacze skarbów natknęli się w Arktyce (Ziemia Aleksandry) na pozostałości po tajnej bazie wybudowanej przez Trzecią Rzeszę.

Na miejscu znaleziono m.in. pozostałości amunicji, mundurów, specjalistycznego wyposażenia oraz wyposażenia gospodarczego. Na przedmiotach naturalnie znajdowały się swastyki.

Wszystkie odnalezione przedmioty trafią teraz do instytutu badawczego w Archangielsku, gdzie zostaną poddane szczegółowej analizie.

Odnalezioną bazą jest wybudowany w 1942 roku w Arktyce przez nazistów obiekt „Schatzgraber” (tłum. „Poszukiwacz skarbów”). Oficjalnie była to baza meteorologiczna, która miała zajmować się dostarczaniem aktualnych raportów meteorologicznych. Historycy i badacze podejrzewają jednak, że charakter bazy był w rzeczywistości całkiem inny, a wszystko inne było jednie przykrywką.

„Schatzgraber” miał być bazą nazistów, którzy prowadzili w tych okolicach tajne badania archeologiczne i pseudonaukowe, mające wyjaśnić i przede wszystkim udowodnić „wyjątkowe” pochodzenie niemieckiego narodu i Aryjczyków.

https://www.youtube.com/watch?v=YUBRD2J60SQ

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh

...

Zobacz również