Odkryto plan dżihadystów z Państwa Islamskiego. Eksperci przekonują, że komórki bojowników, które zlokalizowane są w Europie mają jedno podstawowe zadanie. Skłócić Europę z muzułmanami i doprowadzić do wybuchu wojen domowych.

Wraz z kryzysem imigracyjnym i serią zamachów, za które odpowiedzialne było Państwo Islamskie, w Europie radykalnie wzrosły nastroje antymuzułmańskie. Powstały nawet zrzeszające wielu członków organizacje, które wprost kierują swoje ostrza przeciwko wyznawcom islamu.

Problem polega na tym, że dżihadystom z ISIS zależy na dalszym skłócaniu Europejczyków z żyjącymi na starym kontynencie muzułmanami. Bojownicy są przekonani, że jeśli wyznawcy islamu będą dyskryminowani, to znacznie łatwiej dadzą się podburzyć i wezmą udział w wielkim konflikcie planowanym przez ISIS. Chodzi o serię wojen domowych w Europie.

Eksperci przekonują, że rozłamy w społeczeństwach Europy są bardzo groźne, a Państwo Islamskie tylko będzie je podsycać. Następnie będzie próbowało zradykalizować przypieranych do ściany wyznawców islamu i w ten sposób stworzyć enklawy, które na znak rozpoczną w Europie wielką wojnę domową. Świetnym podłożem do radykalizacji są blokowiska muzułmanów rozsiane przede wszystkim we Francji, w których nie ma perspektyw i panuje bieda.

Obecne pokolenie europejskich dżihadystów zamierza szerzyć w europejskich państwach klimat strachu, którego konsekwencją jest narastająca wrogość wobec wszystkich muzułmanów, i z drugiej strony, stopniowe radykalizowanie się muzułmanów. Sytuacja ma doprowadzić do wybuchu wojen domowych – mówi ekspert ds. islamu Gilles Kepel.

Kryminolodzy podkreślają, że brak perspektyw, poczucie odrzucenia, bieda i narastająca wrogość może prowadzić do radykalizacji i ucieczce ku fanatyzmowi oraz żądzy rozlewania krwi Europejczyków.

– Sytuacja jest szalenie groźna – mówią.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

Fanpage redaktora naczelnego Pikio.pl

...

Zobacz również