Okazuje się, że Nowy Rok to czas przemian nie tylko indywidualnych, ale również politycznych i gospodarczych. Jakie istotnie zmiany czekają nas w 2018 roku? Od tego roku nie dostaniesz zwolnienia od lekarza!

Wzrost płacy minimalnej, zmiana wysokości składek ZUS, nowe przepisy regulujące pracę cudzoziemców, ograniczenie handlu w niedzielę, zmiana kwoty wolnej od podatku, kodeksu pracy i  sposobu rozliczania się z fikusem – to tylko kilka z istotnych reform wprowadzonych przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

ZOBACZ TAKŻE: Ceny w 2018 drastycznie się zmienią! Oto co podrożeje, a co stanieje

Od tego roku nie dostaniesz zwolnienia od lekarza

Jedna z decyzji wywołała ogromne poruszenie u sporej części polskiej społeczności. Z końcem czerwca tego roku znikną również standardowe, papierowe zwolnienia L4. Na tę chwilę wielu lekarzy wystawia już zwolnienia drogą elektroniczną. A od 1 lipca wszyscy będą musieli to robić. Raz na zawsze pożegnamy się z papierowym zaświadczeniem. Elektroniczne zwolnienie, które kryje się pod nazwą e-ZLA jest przekazywane do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a także bezpośrednio do pracodawcy. Na specjalnym portalu pracownicy będą mieli wgląd w swoje zwolnienia lekarskie.

Młodsi Polacy raczej pozytywnie pochodzą do tej zmiany. Nie podoba się jednak ona starszym osobom, które są na bakier z nowoczesnymi technologiami.

ZOBACZ TAKŻE: Uwaga kierowcy! Te przepisy w 2018 roku spędzą wam sen z powiek

Te memy DOSKONALE podsumowują rok 2017!


Śmierć Musiała i inne oburzające fake newsy z 2017 roku [ZOBACZ!]

Zobacz również

Absolwentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Pierwsze medialne doświadczenia zdobywałam w regionalnych oddziałach Telewizji Polskiej. Redaktor newsów i kierownik zmiany newsroomu portalu Pikio.pl.

Link do profilu na LinkedIn:
https://www.linkedin.com/in/sylwia-banachewicz-3a5463136/