Każdy kiedyś zastanawiał się, co czołowi dziś politycy robili za czasów studenckich. Teraz na jaw wyszła prawda o akademickim życiu ministra Jarosława Gowina. Polityk niestety stał się pośmiewiskiem części internautów. 

Informacje o Jarosławie Gowinie opisał w swojej książce Marcin Świetlicki, poeta i powieściopisarz. Trzeba przyznać, że fragment jego wydawnictwa pozytywnie zaskakuje. Minister robił to, co na szefa Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego przystało. Po tym, jak dowiedzieli się o tym, jak Gowin spędził swoje studenckie życie, internauci nabijają się z niego.

Pojawili się też tacy, którzy byli pozytywnie zaskoczeni tym, co przeczytali. Okazuje się, że minister cały czas się uczył. Tweet ze zdjęciem z książki Świetlickiego umieścił polityk Marek Migalski, w którego oczach zachowanie Jarosława Gowina jest cechą negatywną.

ZOBACZ TAKŻE: Trzeba zobaczyć minę Gowina po uchwaleniu ustawy o SN. Załamany i przestraszony (VIDEO)

– Swietlicki o Gowinie z czasów studenckich. Smaczne
#Nieprzysiadalność – napisał były europoseł z ramienia Polski Razem, dodając fotografię fragmentu książki.

Mówi się też, że Gowina nikt nie lubił, bo uchodził za odludka, który poza książkami świata nie widzi.

Nabijają się z ministra

Trudno w to uwierzyć, ale wśród komentujących pojawiły się prześmiewcze komentarze i docinki. Ciężko pojąć, dlaczego nauka i cele w życiu są czymś negatywnym. Twitterowicze jednak na czele z autorem wpisu widocznie uważają to za cechę jak najbardziej negatywną.

Pojawiły się też głosy poparcia dla polityka. Docenili jego ciężką pracę, nie zważając na pozycję w państwie i poglądy. Co ciekawe falę hejtu rozpoczął były sympatyk dzisiejszego obozu władzy.

ZOBACZ TAKŻE: UWAGA! Wracają opłaty za studia, bezpłatne tylko pod jednym warunkiem

– #KujonCzyKulson? A może dwa w jednym?; „Uczył się, żeby zostać ministrem” – po tym zdaniu każde dziecko odpuściłoby sobie edukację – czytamy.

– Typowo polskie deprecjonowanie ciężkiej pracy. Przecież na koń się wsiędzie i jakoś to będzie, więc po co się uczyć itd.; Jak dla mnie to jest stawiająca w pozytywnym świetle informacja, ktoś się przynajmniej na studiach uczy; Dobrze to o Nim świadczy. Nawet bardzo dobrze – piszą broniący Gowina.

źródło: Twitter.com

Na jaki temat Macierewicz napisał magisterkę? Zaskakujące! Tego nie wiedziałeś o byłym szefie MON

9 największych kompromitacji totalnej opozycji

...

Zobacz również