Prognozy analityków rynku paliwowego szokują. W przyszłym tygodniu możemy spodziewać się ogromnego wzrostu ceny benzyny 98-oktanowej. Analitycy ostrzegają, że nie tylko za benzynę więcej zapłacimy. 

Eksperci portalu e-petrol ostrzegają, że cena benzyny 98-oktanowej na litr wzrośnie do ok. 5 zł. Kolejny wzrost cen dotyczy oleju napędów. Ceny paliw na stacjach są najwyższe od marca tego roku.

W cenach benzyny Pb95 pojawia się natomiast prognoza na poziomie 4,65-4,77 zł/l. Olej napędowy także będzie drożeć i znajdzie się w przedziale 4,54-4,65 zł/l. W przypadku autogazu oczekujemy cen w rejonie 2,13-2,20 zł/l – piszą eksperci.

Dlaczego pojawia się wzrost?

Argumentem przemawiającym za wysokimi cenami ropy jest m.in. przekonanie, że na zaplanowane posiedzenie OPEC na koniec listopada, członkowie kartelu zadecydują o przedłużeniu okresu obowiązywania porozumienia w sprawie ograniczenia wydobycia surowca.

Co na to eksperci?

Eksperci z BM Reflex oceniają, że jeśli w następnym tygodniu sytuacja na runku ropy się ustabilizuje to w III dekady listopada ceny nie powinny rosnąć.

Przypomnieli natomiast, że od końca października na krajowym rynku paliw można było zauważyć pogorszenie nastrojów. Ten tydzień jest zapowiadany jako ten, który przyniesie największe oraz niekorzystne zmiany dla kierowców.

Benzyny drożeją średnio o 10-11 gr/l, olej napędowy o 11 gr/l i autogaz o 4g/l. W ciągu ostatnich trzech tygodni benzyny zdrożały o ok. 17 gr/l, diesel o ok. 19 gr/l, a LPG o ok. 7 gr/l .

Samochód czy rower, a może wrotki?

Kierowcy mogą zacząć się zastanawiać czy nie przerzucić się na inny pojazd, który nie będzie wymagał korzystania z paliwa. Oszczędności na pewno zostaną zauważone.

Źródło: RMF24.pl/PAP

 

Elżbieta II unikała płacenia podatków? Ta afera już TRZĘSIE światem!

Oto szwajcarski pałac najbogatszego Polaka! Za ile go sprzedają? NIEWIARYGODNE!

 

Zobacz również