Już jutro, 1 listopada, w Polsce zacznie obowiązywać przełomowe prawo. Mowa o ustawie, która legalizuje terapię z wykorzystaniem leczniczej marihuany. Dzięki niej będzie można w aptekach wytwarzać i sprzedawać preparaty na bazie konopi.

W Polsce preparaty na bazie marihuany mają być dostępne w formie olejów lub ziół. Ustawa zastrzega jednak, że uprawa marihuany w Polsce jest zabroniona, dlatego też będzie sprowadzana z Kanady lub Holandii. Koszt jednego grama specyfiku w aptece wahać się będzie od 50 do 60 złotych. Na leczenie marihuaną czeka w Polsce około 300 tys. osób. To szczególnie osoby, które cierpią na niewyobrażalny ból wywoływany trapiącymi je chorobami.

Jedna jaskółka wiosny nie czyni

Prekursor stosowania preparatów na bazie konopi w Polsce, neurolog Marek Bachański twierdzi jednak, że zbyt wcześnie na triumfowanie i wiwaty. Jak podaje, minie dobrych kilka lat, zanim sprawa z konopiami leczniczymi znormalizuje się w Polsce. Wciąż brak bowiem odpowiedniego wykształcenia społeczeństwa i wykwalifikowanych w leczeniu medyczną marihuaną lekarzy.

– Nawet kilka lat może zająć doprowadzenie do tego, by zapewnić bezproblemowy dostęp do medycznej marihuany wszystkim potrzebującym takiej terapii pacjentom. Tak naprawdę nie ma wielu lekarzy, którzy potrafią w ten sposób leczyć, więc potrzeba nam dalszych szkoleń. Również wydaje się, że będą trudności z zaopatrzeniem aptek w te leki – mówi Bachański.

źródło: rmf24.pl

9 największych psychopatów wszech czasów


Gwiazdy, które były molestowane seksualnie [ZDJĘCIA]

Zobacz również