pjimage-83
fot. pixabay.com/publicdomain.com
Wiadomości Pikio - 8 Września 2016

Od dzisiaj komornik natychmiast zajmie konto bankowe

Od 8 września, zaraz po otrzymaniu postanowienia o zajęciu konta z podpisem elektronicznym komornika, bank będzie natychmiast blokował konto.

W życie wchodzą zmiany mające na celu usprawnienie egzekucji komorniczej. Ma temu służyć elektroniczne zajęcie rachunku bankowego i e-licytacja środków. Teraz po otrzymaniu postanowienia o zajęciu konta z podpisem elektronicznym, bank będzie niezwłocznie blokował środki na koncie.

Dłużnicy posiadający rachunki w KOK-ach, nie są zagrożeni elektronicznym zajęciem rachunku. W ich przypadku komornicy zastosują dotychczasowe metody. Od egzekucji wolne będą środki na poziomie 75 procent minimalnego wynagrodzenia, około 1400 zł.

Oprócz tego, banki będą miały obowiązek udzielać komornikom informacji na temat operacji dokonywanych na rachunku. Zwiększą się także kompetencje komorników. Będą mogli między innymi sporządzać plany podziału nieruchomości, a następnie je wykonywać.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

wk źródło: radiozet.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News