Test na astygmatyzm stał się hitem internetu. Wystarczy spojrzeć na dwa zdjęcia i wszystko staje się jasne

Test na astygmatyzm stał się hitem internetu. Wystarczy spojrzeć na dwa zdjęcia i wszystko staje się jasne Źródło: Twitter.com Unusual Facts

Sprawdź, czy oczy cię nie zwodzą, to bardzo prosty i powszechnie znany w internecie test. Autor testu twierdzi, że za pomocą tych dwóch zdjęć można sprawdzić, czy ma się astygmatyzm.

Astygmatyzm to wada, przez którą nasze oczy widzą nieostry i zniekształcony obraz. Polega ona na tym, że promienie, które padają w dwóch prostopadłych płaszczyznach, ogniskują się w różnych punktach. Schorzenie często występuje wraz z krótkowzrocznością lub nadwzrocznością.

Sprawdź swoje oczy. Prosty test na astygmatyzm

Użytkownik Twittera wstawił na portal dwa zdjęcia, na których widać dwa zdjęcia ulicy. W zależności od tego, co widzimy w trakcie jazdy autem w nocy, możemy prawdopodobnie stwierdzić, czy mamy astygmatyzm. Jeśli samochody widzimy jak na zdjęciu po prawej, to znaczy, że prawdopodobnie mamy problemy ze wzrokiem.

Co prawda żaden z tych obrazków nie został wykonany przez specjalistów, ale przyjrzał się temu serwis fact-checkingowy, Truth or Fiction. Okazało się, że autor zdjęć jest astygmatykiem, który chciał tym obrazkiem pokazać, jak wygląda świat oczami osoby zmagającej się z tą wadą wzroku.

Warto skonsultować sprawę ze specjalistą

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Okazuje się, że wielu internautów zainteresowało się tymi zdjęciami. Niektórzy, którzy mieli stwierdzony astygmatyzm, przyznawali w komentarzach, że zdjęcie bardzo dobrze oddaje to, co widzą na co dzień. Oczywiście trudno traktować ten test jako w pełni wymierny, nie potwierdzili go specjaliści, ale warto mieć ją na uwadze.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Jest prognoza liczby zakażeń dla Polski. Podano możliwą datę zahamowania epidemii
2.
Nie żyje legendarna aktorka. Była zakażona koronawirusem

Jeśli więc na co dzień widzisz światła na ulicy tak jak na obrazku z prawej strony, warto zgłosić się do specjalisty i zrobić badanie wzroku. Szczególnie że niekorygowany astygmatyzm może wywoływać bóle głowy i odczuwane przez nas zmęczenie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje proboszcz zarażony koronawirusem. Duchowny miał 68 lat
  2. Który piłkarz zarabia najwięcej na świecie? "France Football" ujawnia najbogatszą trójkę
  3. 28-latek opisał, jak naprawdę wygląda leczenie koronawirusa. Porażające, co działo się z jego ciałem
  4. Wprowadzono bardzo ważną zmianę, każdy podatnik musi o niej wiedzieć. Nowy przepis już obowiązuje
  5. Mężczyzna opisał wstrząsające objawy koronawirusa, gorączka i kaszel to nie wszystko. Teraz ostrzega innych
  6. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci

Źródło: Mamadu

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News