W oku kobiety zalęgły się prawie 1,5-centymetrowe robaki. Powód okazał się niespotykany, szczegóły dla osób o mocnych nerwach

W oku kobiety zalęgły się prawie 1,5-centymetrowe robaki. Powód okazał się niespotykany, szczegóły dla osób o mocnych nerwach Źródło: Pixabay / 12019

Oczy kobiety były podrażnione, nie miała pojęcia dlaczego. Gdy przemyła je wodą, z jednego wypłynął ogromny robak. Później znalazła kolejnego. Była przerażona, natychmiast udała się do okulisty.

Oczy kobiety były podrażnione od dłuższego czasu. Nie miała pojęcia dlaczego, postanowiła więc przemyć je porządnie wodą. Wtedy wypłukała z nich ogromnego robaka. Później wypłynął kolejny. Natychmiast udała się do okulisty, była przerażona. Według specjalistów, przypadek kobiety jest drugim takim udokumentowanym na świecie. 

Oczy bolały kobietę od dłuższego czasu

68-latka spędzała zimę w Carmel Valley w Kalifornii. Pewnego dnia w trakcie biegania wpadła w rój latających much. Było ich na tyle dużo, że musiała strząsać je z twarzy i wypluwać z ust. Po jakimś czasie kobieta poczuła, że jej oczy są podrażnione. Wtedy zupełnie nie powiązała ze sobą tych dwóch sytuacji.

Podrażnienie utrzymywało się bardzo długo. Gdy starsza kobieta przemyła oczy dużą ilością wody, wypłynął z nich 1,5-centymetrowy robak. Później wyciągnęła kolejnego. Natychmiast udała się do lekarza, który znalazł w jej gałce ocznej jeszcze jednego ogromnego nicienia. Przepisał jej antybiotyki, ale kobieta wciąż czuła, że coś jest nie tak. Kolejny lekarz stwierdził u niej brodawkowate zapalenie spojówek, ale nie znalazł w oku żadnego ciała obcego. Czwartego nicienia wyciągnęła sama w domu. Ten był na szczęście ostatni.

To drugi w historii udokumentowany u ludzi przypadek zarażenia nicieniami z gatunku Thelazia. Pierwsza była 26-letnia kobieta, która pracowała przy bydle. W jej oczach znaleziono aż 14 nicieni. Starsza kobieta miała więc dużo szczęścia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Oczy były zainfekowane larwami much

Jak ostrzegają naukowcy z amerykańskiego Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób, w przypadku znalezienia u siebie nicieni z tego gatunku, trzeba je usunąć natychmiastowo.

- Długo nieleczona infekcja może prowadzić do zapalenia rogówki, utraty ostrości wzroku, a nawet ślepoty - mówią eksperci. 

Dzisiaj grzeje: 1. Najsmutniejsze wiadomości o Beacie Tyszkiewicz! Fani są zdruzgotani

2. Kocia mama uratowała szczeniaka w niezwykły sposób. Jej poświęcenie wręcz odbiera mowę, zachowała się zupełnie jak człowiek

Nicienie z gatunku Thelazia zazwyczaj nie atakują ludzi. Przenoszone są między zwierzętami przez muchy. Zakażenia najczęściej dotyczą bydła.

- Przyczyny, dla których ten gatunek dopiero teraz zaraża ludzi, pozostają niejasne - oznajmili naukowcy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Policja ZABRAŁA już 8 tys. dowodów rejestracyjnych. Wystarczy, że jeździsz konkretnym autem
  2. 22-letnia polska aktorka zabiła siebie i swojego ukochanego. Po latach wyszła na jaw smutna prawda o ich związku
  3. Żona przypadkiem natknęła się na sekretny notes męża. Gdy zajrzała do środka poznała powalającą prawdę i kolana się pod nią ugięły
  4. Jeden z największych banków w Polsce wydał nagłe ostrzeżenie dla klientów. Mogą stracić swoje wszystkie pieniądze
  5. Tata odkrył powód śmierci żony, dziecka w jej brzuszku i trzech synków. Złamał mu serce

źródło: TVN Meteo

Następny artykuł