Oczy mogą wiele powiedzieć o naszym zdrowiu
Science Photo Library East News
Agata Jaroszewska - 5 Maja 2020

Masz czerwone plamki na oczach? Niedobry znak, dla własnego dobra lepiej odwiedzić lekarza

Oczy to nie tylko zwierciadło duszy, okazuje się, że mogą także wiele zdradzić na temat naszego zdrowia. Jeśli patrząc w lustro, zauważasz na swoich gałkach ocznych czerwone plamki, nie warto bagatelizować tego objawu. Praktycznie wszystkie reakcje naszego organizmu to subtelne znaki dotyczące tego, co dzieje się wewnątrz. Chociaż obecnie wizyta u lekarza może nastręczyć trudności, to zawsze warto kontrolować, jak działa nasz organizm. Zdrowie to najcenniejsza rzecz, jaką mamy - w dobie epidemii koronawirusa jesteśmy tego świadomi bardziej niż kiedykolwiek.

Oczy to narządy, które nie rosną od chwili narodzin. W obecnych czasach dajemy im mocno popalić, ciągła praca przy komputerze i patrzenie w ekran telefonu nie są dla nich zbyt dobre. Tym bardziej warto zwrócić uwagę na to, co możemy na nich zaobserwować w lustrze.

Informacje o śmierci dzieckaPolicja przekazała smutne informacje. Niestety, dziecko nie żyje, za wszystkim stoi 19-letni chłopak. Tragiczne wiadomości z południa PolskiCzytaj dalej

Masz na oczach czerwone plamki? Nie bagatelizuj tego problemu

Dzięki dokładnej obserwacji zmian zachodzących w naszych ciałach jesteśmy w stanie dowiedzieć się o wielu problemach występujących wewnątrz organizmu jeszcze zanim zaczną wywoływać poważniejsze choroby czy schorzenia. Okazuje się, że czerwone plamki na oczach to naprawdę niedobry znak i najlepiej jak najszybciej odwiedzić lekarza. Możliwe, że w związku z rozpoczęciem sezonu alergicznego część z was nie zwraca uwagi na wygląd swoich oczu, ale warto to zmienić.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Lech WałęsaLech Wałęsa zwrócił się do wszystkich Polaków. Sprawa jest poważnaCzytaj dalej

To ważny znak od organizmu

Czerwone plamki na oczach mogą świadczyć o zapaleniu twardówki czy też innych chorobach autoimmunologicznych. To właśnie krwiste plamy pod spojówką są ich najbardziej oczywistym objawem, ale nie jedynym. Dodatkowo zaliczyć do nich można ból oczu nasilający się pod wpływem dotyku czy mocne łzawienie powinny dać nam mocno do myślenia i zwrócić naszą uwagę na stan narządu wzroku. Wizyta u lekarza wydaje się konieczna i nie należy odkładać jej zbyt długo na później. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę, patrząc w lustro?

Dzisiaj grzeje:

1. Szumowski powiedział, do kiedy trzeba będzie nosić maseczki. Polacy się wściekną

2. Wiceminister Zdrowia ostrzega nas wszystkich. Wyjawiono prawdę, na temat maseczek ochronnych

Plamki, przekrwienia, czerwone nitki

Oczy dają nam wskazówki w kwestii naszego zdrowia - warto podczas wieczornej czy porannej pielęgnacji zwrócić uwagę na to co dzieje się na naszych gałkach ocznych. Oczywiście występujące przekrwienia mogą być efektem czasu spędzanego przed ekranem czy też stresu, jednak naczynka mogą pękać także ze względu na występujące u nas nadciśnienie tętnicze. Jeśli nie badasz na bieżąco ciśnienia swojej krwi to właśnie oczy mogą powiedzieć ci, iż możesz borykać się z tym bardzo niebezpiecznym schorzeniem. Mimo wszystko warto zadbać o higienę swoich oczu i dać im odpocząć od światła niebieskiego emitowanego przez elektronikę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje legendarny muzyk. Testy potwierdziły, że był zarażony koronawirusem
  2. Anna Lewandowska opublikowała kuszące zdjęcie. Pokazała dużo więcej niż zwykle (FOTO)
  3. Polacy będą źli, pracownicy skarbówki szykują protest. Petenci nie będą mogli załatwić swoich spraw
  4. Ogromne zmiany dla seniorów, na emeryturę będzie można iść po 53. roku życia. Duda już podpisał
  5. Teściowa Małgorzaty Rozenek w końcu przerwała milczenie. Zdradziła całą prawdę
  6. Lidl przebił Biedronkę oferującą szynkę za 1,49 zł. Do jutra produkty poniżej 1 zł i wiele okazji

Chłopaki do wzięciaDziewczyna Szczeny z "Chłopaków do wzięcia" przerwała milczenie. Światło dzienne ujrzała powalająca prawda o ich dzieckuCzytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News