Ocalały górnik z Zofiówki przerywa milczenie. Przejmujące słowa

Ocalały górnik z Zofiówki przerywa milczenie. Przejmujące słowa

Zofiówka obecnie jest na ustach całego narodu. Wielu Polaków uważnie śledziło akcję ratowniczą. Jeden z ocalałych wyjawił, że przeżył piekło. Jako pierwszy przerwał milczenie. Jego słowa są przejmujące.

Dzisiaj o 20:15 na antenie TVP 1 zostanie wyświetlony dokument o kopalni Zofiówka. W programie ALARM pojawi się przejmujący reportaż. Cała dramatyczna akcja trwa od 5 maja. Wszystko za sprawą podziemnego wstrząsu, który doprowadził do tragedii. Były w tym czasie prowadzone roboty strzałowe.

Kopalnia Zofiówka wciąż poszukuje górnika

Niestety dwóch górników zginęło na miejscu. Jednak w całej tragedii znalazł się miejsce na cud w którym ocalono dwóch mężczyzn. Łukasz Baranowski i Mateusz Obrzut ułatwili akcje ratowniczą, gdyż naprowadzali ratowników. Dzięki nim wiadomo było jak dotrzeć do pozostałych. - Nie mam żadnych planów na przyszłość, teraz liczy się rodzina i powrót, mam nadzieję, do pełnego zdrowia - wyznał ocalony Łukasz Baranowski. - Wcześniej może się człowiek troszeczkę zatracił, teraz zamierzam spędzać jak najwięcej czasu z rodziną i pomóc pozostałym - zaznaczył drugi ocalony Mateusz Obrzut. Niestety nadzieja umarła wraz z odnalezieniem dwóch ciał. 12 maja odnaleziono ciało zaginionego górnika. Niestety następnego dnia odkryto kolejnego zaginionego, który nie wykazywał oznak życia. Jednak JSW nie chce zdradzić, który z mężczyzn jest jeszcze zaginiony. To jest zbyt bolesne dla rodzin górniczych. Akcja wciąż trwa. Niestety jest utrudniona ze względu na wodę, która wciąż znajduje się w kopalni. To znacznie utrudnia akcje ratowniczą. Stężenie metanu wciąż jest zbyt duże, przez co nie mogą pracować zaawansowane pompy elektryczne.
Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.  1. Trwa burza w TVP. Dziennikarz przyznał się do korzystania z usług prostytutek
  2. Szef Kancelarii Premiera wściekły na Kaczyńskiego. Musiał wziąć kredyt i sprzedać auto
  3. Jaka będzie pogoda? Idzie ZAŁAMANIE i ogromne burze
Źródło: se.pl Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu