To zupełny zwrot. Nikt nie spodziewał się takiego obrotu sytuacji. Obywatele mają dość, masowo rezygnują z obywatelstwa. Nie zgadzają się z polityką. Plują władzy w twarz. 

Od kiedy Brytyjczycy zdecydowali się opuścić Europę, Unia musi mierzyć się z coraz to większą liczbą problemów. Jednak nie tylko wspólnota ma kłopoty. Brytyjczycy także są w tarapatach, bo bardzo pragną zostać w Europie, choć władza im to utrudnia.

ZOBACZ TAKŻE: Kompletny chaos w Wielkiej Brytanii! Brexitu nie będzie

Obywatele masowo rezygnują z obywatelstwa

Obywatele Wielkiej Brytanii, nie chcąc porzucać Europy, stają się Francuzami. Tylko w zeszłym roku ponad trzy tysiące Brytyjczyków wystąpiło z wnioskiem o nadanie im francuskiego obywatelstwa. Co ciekawe, takich wniosków w roku 2015 było niewiele ponad trzysta.

Główną motywacją dla większości jest chęć pozostania Europejczykami. Wielu z nich nie mogło głosować w referendum teraz jest przerażonych perspektywą Brexitu. Czują się zdradzeni. Francja jest dla nich ważna, bo tu mieszkają, ale ponad Francją jest Europa, której nie chcą porzucić – przekazał francuski dziennik „Le Figaro”

ZOBACZ TAKŻE: Zaskakujący szczegół łączy Brexit i wygraną Trumpa. To zmowa amerykańskich milionerów

Aby otrzymać francuskie obywatelstwo, trzeba wykazać się znajomością języka francuskiego, być mieszkańcem Francji przez co najmniej pięć lat, albo poślubić obywatela tego kraju.

źródło: rp.pl

Gdzie żyje się taniej: w Polsce czy na Białorusi? PIORUNUJĄCA różnica!


Jakie sekrety skrywa przeszłość Merkel? 10 nieznanych faktów z życia kanclerz

...

Zobacz również