W czasie spotkania rzecznika Komisji Europejskiej z dziennikarzami doszło do niecodziennej sytuacji. Zgromadzeni reporterzy naciskali na niego, by ten wypowiedział się na temat nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa dokonanej przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Najbardziej zaskakujący jest jednak fakt, że o kwestię dotyczącą działań polskiego rządu najbardziej dopominała się dziennikarka Polsatu. Mimo iż Alexandr Winterstein za nic nie chciał wypowiadać się o zmianach związanych z KRS kobieta nie miała zamiaru odpuszczać.

Nie rozumiem, dlaczego nie chce pan skomentować tej nowej sprawy z Polski. Skomentował ją komisarz Rady Europy, szefowie grup politycznych w Parlamencie Europejskim również, a pan woli mówić o kraju, który wychodzi z UE – mówiła zbulwersowana Dorota Bawołek.

Zdaniem wielu internautów tego typu zachowanie polskiej dziennikarki jest karygodne. Duża część z nich sądzi, że celowo chciała wymusić ona na komisarzu Komisji Europejskiej negatywną wypowiedź na temat polskich władz.

Nie jest Pani wstyd? Tak po ludzku? – zapytał w komentarzu jeden z internautów.

źródło: niezalezna.pl

...

Zobacz również