Kiedy prezydent Opola postanowił zerwać umowę z TVP, Jacek Kurski stwierdził, że „porażające” jest, iż stało się to akurat w dniu śmierci Zbigniewa Wodeckiego. Dodał także, że wspólnie mogli zorganizować koncert ku jego pamięci zamiast festiwalowego wieczoru poświęconego Maryli Rodowicz, z którego artystka zrezygnowała. Pogrążona w żałobie rodzina polskiej legendy muzyki apeluje jednak do Kurskiego, aby powstrzymał się z takimi decyzjami.

„Prosimy, aby podczas trwania żałoby po śmierci naszego Męża i Taty, nie organizować bez naszej wiedzy i zgody żadnych wydarzeń artystycznych wykorzystujących jego twórczość, nazwisko oraz wizerunek” – napisali bliscy Wodeckiego przy okazji ogłoszenia daty i miejsca pogrzebu artysty. Media spekulują, że chodziło im właśnie o plany Kurskiego, który rzekomo chciał zorganizować koncert pamięci dla muzyka bez uzgodnienia tego z jego rodziną, co na pewno mogło ich zdenerwować.

Zbigniew Wodecki zmarł 22 maja w szpitalu. 30 maja ma zostać pochowany w ukochanym Krakowie. Warto dodać, że nawet pomimo prośby rodziny, tegoroczny festiwal w Sopocie został poświęcony właśnie artyście. W czasie trwania widowiska padło naprawdę wiele ciepłych i wzruszających słów wobec niego i jego rodziny, a gdy na scenie ukazało się duże zdjęcie Wodeckiego, publiczność wstała z miejsc i bardzo długo klaskała. Wiele osób na widowni płakało, bardzo emocjonalnie reagując na tragiczne przeżycia ostatnich dni.

...

Zobacz również