Sąd w Algierii wydał wreszcie wyrok w sprawie ojca, który dla zdobycia popularności w internecie w szokujący sposób naraził życie swojego dziecka. Wiadomo już, że mężczyzna spędzi w więzieniu 2 lata.

Młody ojciec został zatrzymany w niedzielę po tym, gdy w internecie opublikował kontrowersyjne zdjęcia oraz nagrania. Uwieczniały one moment, w którym trzymał on jedną ręką za oknem swoje małe dziecko. Wszystko działo się w mieszkaniu na 15 piętrze wysokiego budynku. Mężczyzna potrącał synem, zachowując się, jakby cała sytuacja po prostu go bawiła.

Według mediów ojciec zrobił to, aby stać się popularny w mediach społecznościowych. Filmik, na którym widać, jak w okrutny sposób naraża życie własnego dziecka, podpisał bowiem: „Tysiąc lajków albo go upuszczę”.

Tamtejszy sąd bardzo szybko wydał wyrok. Od aresztowania minęło zaledwie kilka dni, a już oficjalnie wiadomo, że młody ojciec spędzi w więzieniu dwa lata. Został skazany za narażenie życia syna na ogromne niebezpieczeństwo. Nie udało mu się chyba także zdobyć takiej popularności, na jaką liczył.