Ponad 15 tysięcy uczonych z całego świata, podpisało nowelizację dokumentu powstałego w 1992 roku, tym samym nawołując do walki o zdrowie naszej planety.

The Union of Concerned Scientists w 1992 roku opublikował ostrzeżenie “World Scientists’ Warning to Humanity” – Naukowcy z całego świata ostrzegają ludzkość. To 25-letni list otwarty, który mówi o tym, że Ziemia wraz z mieszkańcami jest na „kursie kolizyjnym”.

W oświadczeniu możemy przeczytać, że wiele praktykowanych przez nas zachowań może doprowadzić do poważnych zmian w królestwie zwierząt i roślin, a co za tym idzie wpłynąć na planetę, która nie będzie w stanie utrzymać życia. Po ponad dwóch dekadach od pojawienia się wyżej wymienionego dokumentu przyszłość Ziemi jest jeszcze bardziej zagrożona!

Co na to naukowcy?

Ostrzeżenie opublikowane w Bioscience Journal mówi o tym, że ludzkość zawiodła w kwestii rozwiązywania problemów środowiskowych. W ciągu ostatnich 25 lat szkody obejmują wzrost „martwych stref” w oceanach i destrukcje 129 mln hektarów lasów. Natomiast populacja ssaków, gadów, płazów i ryb dramatycznie spadła.

Prognozy nie są optymistyczne. Wszystko wskazuje bowiem na to, że ludzkość nie umrze od uderzenia meteorytu czy inwazji kosmitów. Utoniemy we własnych śmieciach

11 straszliwych chorób, w których istnienie nie uwierzysz


Czy UFO istnieje naprawdę? Wstrząsające relacje świadków [ZOBACZ!]

...

Zobacz również