Obrzydliwe szczegóły. Już wiadomo, jak będzie wyglądał koniec świata

Obrzydliwe szczegóły. Już wiadomo, jak będzie wyglądał koniec świata Źródło: fot.telegraph.co.uk

Ponad 15 tysięcy uczonych z całego świata, podpisało nowelizację dokumentu powstałego w 1992 roku, tym samym nawołując do walki o zdrowie naszej planety.

The Union of Concerned Scientists w 1992 roku opublikował ostrzeżenie “World Scientists’ Warning to Humanity” - Naukowcy z całego świata ostrzegają ludzkość. To 25-letni list otwarty, który mówi o tym, że Ziemia wraz z mieszkańcami jest na "kursie kolizyjnym". W oświadczeniu możemy przeczytać, że wiele praktykowanych przez nas zachowań może doprowadzić do poważnych zmian w królestwie zwierząt i roślin, a co za tym idzie wpłynąć na planetę, która nie będzie w stanie utrzymać życia. Po ponad dwóch dekadach od pojawienia się wyżej wymienionego dokumentu przyszłość Ziemi jest jeszcze bardziej zagrożona!

Co na to naukowcy?

Ostrzeżenie opublikowane w Bioscience Journal mówi o tym, że ludzkość zawiodła w kwestii rozwiązywania problemów środowiskowych. W ciągu ostatnich 25 lat szkody obejmują wzrost "martwych stref" w oceanach i destrukcje 129 mln hektarów lasów. Natomiast populacja ssaków, gadów, płazów i ryb dramatycznie spadła. Prognozy nie są optymistyczne. Wszystko wskazuje bowiem na to, że ludzkość nie umrze od uderzenia meteorytu czy inwazji kosmitów. Utoniemy we własnych śmieciach
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News