Obrzydliwe. Marszałek próbował użyć Ochojskiej jako PRZYNĘTY na protestujących

Obrzydliwe. Marszałek próbował użyć Ochojskiej jako PRZYNĘTY na protestujących

Janina Ochojska, prezes Polskiej Akcji Humanitarnej, nie została wpuszczona do Sejmu do protestujących. Udzielono jej jedynie zgody na dostanie się do Centrum Medialnego Sejmu. Opozycja ostrzega jednak, że to fortel.

O możliwość wstępu Ochojskiej do protestujących niepełnosprawnych wnioskował Sławomir Neumann, szef klubu PO. Spotkanie było planowane na środę, jednak zgoda nie została udzielona. Protestujący przebywają w Sejmie już od 35 dni, a Janina Ochojska chciała ich jedynie wesprzeć ciepłym słowem, pocieszyć i dodać odwagi. Dopuszczono ją jedynie do Centrum Medialnego Sejmu. Jak przekonuje opozycja, tam ma działać jako przynęta na protestujących - wywabiać ich z budynku Sejmu, aby domyślnie nie mogli znowu tam wrócić. - Czy to próba wyciągnięcia ich z budynku Sejmu? Nie mogę do tego przyłożyć ręki. Apeluję o pozwolenie wejścia do Sejmu - napisała założycielka i prezes Polskiej Akcji Humanitarnej na Twitterze.

Niepełnosprawni nie mogą wychodzić z Sejmu, bo Ochojska się z nimi spotkała

Ostatni raz Janina Ochojska pojawiła się pod budynkiem Sejmu 16 maja - wtedy także dopuszczono ją jedynie do Centrum Medialnego. Tego dnia pod Sejmem spotkało się z nią dwóch niepełnosprawnych - Adrian Glinka i Jakub Hartwich. Po poruszającej rozmowie z działaczką humanitarną, dostali absolutny zakaz wychodzenia przed budynek Sejmu na spacery. Z tego właśnie powodu Ochojska nie godzi się na tak ograniczone warunki spotkań z protestującymi. - Dostałam się do oblężonego Sarajewa, a do polskiego Sejmu nie. Stoją murem, nie przepuszczają. Jest mi przykro, jestem obywatelką Polski, jestem patriotką, jestem osobą niepełnosprawną... Walczcie do końca, nie odpuszczajcie! - dzieliła się swoją opinią zdenerwowana Ochojska. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. Zobacz także:
1. Cały świat nagle zaczął pisać o proteście niepełnosprawnych! 2. Karczewski odpłynął! Straszy zaraźliwymi chorobami roznoszonymi przez niepełnosprawnych 3. MSWiA zabiera wszystkie pieniądze obywateli RP i przejmuje zarząd stowarzyszenia Następny artykuł