Nie żyje obrzezana 10-latka. Tłumaczenie jej ojca doprowadza do szału

Nie żyje obrzezana 10-latka. Tłumaczenie jej ojca doprowadza do szału

Obrzezanie kobiet wciąż pozostaje w niektórych krajach niezwykle popularnym procederem. Kultywujące go osoby nie przyjmują do wiadomości, jak bardzo mogą skrzywdzić swoje córki lub partnerki w czasie podobnego "zabiegu". Wskutek krwotoku po wycięciu łechtaczki i warg sromowych mniejszych zmarła właśnie 10-latka, której ojciec nie widzi w tej tragedii żadnego problemu.

Chociaż obrońcy praw człowieka od lat grzmią na temat dramatycznych następstw obrzezania kobiet, na świecie żyje obecnie około 200 milionów kobiet po podobnym zabiegu. W szokującym rankingu państw, gdzie wycinanie łechtaczki oraz warg sromowych mniejszych jest najbardziej powszechne, niezmiennie przoduje Somalia. To właśnie tam około 98 procent kobiet w wieku od 15 do 49 lat poddano obrzezaniu.

Obrzezanie kobiet zbiera śmiertelne żniwo

We wspomnianej Somalii zmarła właśnie niestety 10-letnia Deeqa Dahir Nuur. Trafiła ona bowiem w ręce znachorki, która doprowadziła do ogromnego krwotoku u dziewczynki. Jej rodzice nie mogli go zatamować przez dwa dni, po których wycieńczone dziecko odeszło. Nie oznacza to jednak, że para w jakikolwiek sposób zamierza walczyć o sprawiedliwość. Kobieta odpowiedzialna za śmierć 10-latki nie poniesie zasłużonej kary. Obrzezanie kobiet w Somalii jest wciąż bowiem powszechnie akceptowalne, a rodzice zmarłej nie zamierzają w żaden sposób dążyć do ukarania znachorki, gdyż akceptują jej śmierć, tłumacząc dramat względami religijnymi oraz kulturowymi.

Szokujące tłumaczenia ojca zmarłej dziewczynki

- Została zabrana przez Allaha. (...) Taka jest już nasza kultura - powiedział ojciec ofiary, czym oburzył światową opinię publiczną, która chce postawienia kobiety odpowiedzialnej za śmierć dziecka przed sądem.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Nie żyje młoda gwiazda, wszyscy w żałobie. Tajemnicza śmierć
  2. Wojciechowska padła ofiarą oszustów! Tragedia podróżniczki
  3. Rodowicz dopiero dziś się do tego przyznała. Przerażający, rodzinny koszmar
  4. Nie wiedzieli, czy zwierzaki zaakceptują dziecko. To, co zrobiły, zaskakuje
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News