Na zdjęciu chowa się zwierzę. 99% osób szybko się poddaje, niemożliwe do rozwiązania

Na zdjęciu chowa się zwierzę. 99% osób szybko się poddaje, niemożliwe do rozwiązania Źródło: University of Exeter

Obrazek, który widzicie, skrywa trudne do odnalezienia zwierzę. To ptak, który w doskonały sposób zakamuflował się wśród liści. Czy uda ci się go odnaleźć?

Obrazek udostępniony w sieci przez badaczy z University of Exeter zachwycił internautów swym zaskakującym wymiarem. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że przedstawia jedynie jesienne liście oraz kilka niewielkich patyków. Kiedy jednak dobrze się przyjrzymy, jesteśmy w stanie znaleźć na nim lelka.

Obrazek to niemałe wyzwanie

Jest to niewielki ptak, który zamieszkuje Europę, dużą część Azji oraz północno-zachodnią Afrykę. Tym, co dla niego charakterystyczne, okazuje się pokonywanie ogromnych odległości. Gatunek zimuje bowiem we wspomnianej Afryce.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Lelka niezwykle trudno dostrzec w środowisku naturalnym głównie z powodu ubarwienia. Ptak doskonale kamufluje się bowiem wśród gałęzi oraz liści, uniemożliwiając szybkie wskazanie miejsca, gdzie się znajduje. Poza tym przedstawiciele tego gatunku dzień spędzają w ukryciu, a wylatują z niego dopiero nocą.

Poradzicie sobie z wyzwaniem?

To, jak skutecznie ptak potrafi ukryć się wśród liści, udowadnia udostępnione przez badaczy zdjęcie. Wielu internautów przyznaje, że odnalezienie na nim lelka zajęło im naprawdę dużo czasu, a niektórzy całkowicie poddali się w poszukiwaniach. Co ciekawe, kiedy przyjrzymy się bliżej, szybko okazuje się, że ptak nie jest wcale tak dokładnie ukryty. Na pierwszy rzut oka wskazanie go jest jednak naprawdę trudne.

Dzisiaj grzeje: 1. Doszło do potężnego trzęsienia ziemi. Odczuło je 5 państw, opłakane skutki widać na nagraniach
2. Gwiazda Polsatu spowodowała straszny wypadek samochodowy, auto było totalnie zniszczone. Sytuacja była bardzo poważna, teraz ostrzega innych

Sprawdź, czy poradzisz sobie z tym zadaniem. Jeśli nie, jego rozwiązanie będzie czekało pod zdjęciem.

 

 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Byli w Chinach, kiedy wybuchła epidemia. Teraz wracają do Polski
  2. Polscy kibice zaatakowani w trakcie turnieju charytatywnego dla chorej dziewczynki
  3. Fatalne informacje z samego rana. Ogromny pożar w polskim mieście, wezwano 32 zastępy straży
  4. TVN przekazał oficjalne wiadomości, wirus z Wuhan dotarł do kolejnego kraju. Liczba ofiar rośnie w zastraszającym tempie
  5. Filip Chajzer pokazał swoją siostrę. Nikt nie wiedział, że jest taką pięknością, zapiera dech w piersiach

Źródło: University of Exeter

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News