Jakie liczby widzisz na obrazku? Jeśli źle odpowiesz, konieczna może być wizyta u lekarza

Jakie liczby widzisz na obrazku? Jeśli źle odpowiesz, konieczna może być wizyta u lekarza Źródło: youtube.com Let's Crack SSC Exams

Obrazek sprawdzi, czy twój wzrok nie wymaga pilnej interwencji lekarza. Spójrz na rysunek i zastanów się, jakie liczby widzisz. Jeśli odpowiesz błędnie, lepiej zapisz się na wizytę u specjalisty.

Obrazek pomoże ci sprawdzić, czy cierpisz na tzw. ślepotę barw. To bardzo prosty test, wystarczy, że przyjrzysz się rysunkowi i wskażesz, jakie cyfry widzisz. Okuliści stosują go do diagnozowania choroby już od wielu lat. Jeśli się pomylisz, lepiej od razu umów wizytę u specjalisty. 

Obrazek to prosty test, który sprawdzi twój wzrok

Za pomocą obrazków, opartych o metody testu Ishihary, w szybki i prosty sposób sprawdzisz, czy cierpisz na tzw. ślepotę barw. Zadanie jest banalnie proste, choć może sprawić wiele kłopotu osobom, które maja problemy ze wzrokiem. Przyjrzyj się rysunkom i zastanów się, jakie cyfry widzisz w kolorowych okręgach.

Każda z nich ma inny kolor, niż tło, na którym się znajduje. Jeśli widzisz poprawne cyfry, nie masz się czym martwić. Jeśli jednak się pomylisz, lub w ogóle nie dostrzegasz ich na obrazku, lepiej natychmiast umów się na wizytę u lekarza.

Obrazek sprawdzi, czy cierpisz na tzw. ślepotę barw

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tablice Ishihary są używane przez okulistów do sprawdzenia zdolności rozróżniania kolorów, głównie czerwonego i zielonego. Nazwa obrazków pochodzi od japońskiego okulisty, Shinobu Ishihary, profesora Uniwersytetu Tokijskiego, który zaprojektował pierwsze tablice już w 1917 roku.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje gwiazda głośnego hitu. Zgwałcił ją wnuk wpływowego polityka, matka przekazała informacje o jej śmierci
2. Nagła konferencja Szumowskiego. Wszystko wiadomo, wrócą uciążliwe obostrzenia
3. Dramatyczne wydarzenia w TVP na żywo. Są ranni, podczas transmisji doszło do tragedii

Na obrazku znajdują się cyfry 3 oraz 8. Pierwsza jest zielona, druga natomiast czerwona. Jeśli je zauważyłeś, nie masz problemu z rozróżnianiem barw. Jeśli jednak się pomyliłeś, warto skonsultować swój wzrok ze specjalistą.

Obrazek

Najlepsze newsy: 

  1. Łukasz Szumowski: „Będą większe obostrzenia”. Minister tłumaczy gdzie i dla kogo, wielu Polaków będzie zdruzgotanych
  2. Kinga Duda ukrywała prawdę przed wszystkimi. W końcu się wydało
  3. NBP właśnie przekazało informację dla wszystkich Polaków. Obowiązuje już od dziś
  4. Nie ma odwrotu, będą nowe obostrzenia. Wiceminister ujawnia szczegóły
  5. Wiemy, kto może zastąpić Kingę Rusin w Dzień dobry TVN. Jedno z największych nazwisk

Źródło: YouTube

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News