Choć w Korei Północnej oficjalnie panuje wolność praktyk religijnych wiadomo, jak podchodzi się do przestrzegania tam tego prawa. Tamtejszy rząd tępi chrześcijaństwo ze szczególnym okrucieństwem, każąc wiernych pracą w obozach, a czasem i śmiercią.

Uwagę na problem zwraca Pomoc Kościołowi w Potrzebie na czele z ks. prof. Waldemarem Cisło. Natomiast jeden z koreańskich misjonarzy Kim Chung-seong, podczas Światowego Szczytu w Obronie Prześladowanych Chrześcijan, który odbył się w Waszyngtonie 11 i 12 maja tego roku, o tragicznej sytuacji chrześcijan pod reżimem Kimów.

– Błagam Boga, aby wszystkie międzynarodowe wspólnoty chrześcijańskie modliły się za chrześcijan Korei Północnej, aby mogli oni głosić Dobrą Nowinę, nie tylko pracując w kościele podziemnym, ale aby rząd udzielił wolności religijnej, o którą [wierzący Koreańczycy] gorliwie się modlą – powiedział Chung-seong

Z relacji misjonarza wynika, że rząd w Pyongyangu tępi rozprzestrzeniające się chrześcijaństwo z okrucieństwem. Karą za wiarę są obozy i więzienia, w których traktuje się religijnych więźniów ze szczególnym bestialstwem.

– Wolność religii czy wolność wyznania nie istnieje i jest totalnie zakazana. Rząd Korei Północnej bezlitośnie prześladuje i karze wierzących obywateli aresztowaniami, torturami, więzieniem, a nawet egzekucją. Ci którzy raz trafili do więzienia, zazwyczaj są zsyłani do politycznych obozów pracy, gdzie traktuje się ludzi z niezwykłym okrucieństwem – mówi misjonarz.

Reżim nie toleruje żadnej religii, gdyż obowiązkiem Koreańczyków z północy jest czczenie dziadka i ojca Kim Dzong Una – Kim Ir Sena i Kim Dzong Ila.

Kim Chung-seong prowadzi stację radiową dla represjonowanych w kraju chrześcijan. Organizuje też przemyt informacji do Korei Północnej.

– [Moją] najważniejszą pracą jest danie poznać Koreańczykom Jezusa Chrystusa, ponieważ jest On prawdą, a prawda wyzwala. To moja gorąca modlitwa, aby Prawda wyznaczała drogę moim północnokoreańskim braciom i siostrom – wyznaje duszpasterz

źródło: telewizjarepublika.pl

...

Zobacz również