Obóz władzy PiS idzie w ślady Trumpa. Wprowadzi podobne radykalne rozwiązania

Obóz władzy PiS idzie w ślady Trumpa. Wprowadzi podobne radykalne rozwiązania Źródło: fot. wikimedia / Adrian Grycuk / Marc Nozeli

Wszystko wskazuje na to, że rząd Prawa i Sprawiedliwości pójdzie w ślady prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w kwestii podejścia do kryzysu imigracyjnego. Jak poinformowało właśnie ministerstwo spraw wewnętrznych, powstał projekt nowelizacji ustawy o udzielaniu ochrony cudzoziemcom na terytorium RP.

Jedną z głównych przyczyn dla których Amerykanie wybrali Donalda Trumpa na nowego prezydenta USA były jego obietnice dotyczące kryzysu imigracyjnego panującego w Ameryce Północnej. Trump obiecał swoim rodakom, że zrobi wszystko, by uszczelnić granice oraz deportować wszystkich nielegalnych imigrantów.

Pierwsze kroki do spełnienia swoich obietnic już podjął - wydał m.in. dekret o zakazie wjazdu do USA obywateli niektórych muzułmańskich krajów oraz podpisał rozporządzenie rozpoczynające budowę ogromnego muru na granicy z Meksykiem.

Jak się okazuje, w ślady amerykańskiego prezydenta chce iść rząd Prawa i Sprawiedliwości. Szef resortu spraw wewnętrznych poinformował właśnie o powstaniu projektu nowelizacji ustawy o udzielaniu ochrony cudzoziemcom na terytorium RP.

Według nowego prawa wydalanie nielegalnych imigrantów z Polski będzie o wiele łatwiejsze oraz będzie ograniczało "nadużywanie procedur uchodźczych" tj. nielegalni imigranci będą umieszczani w ośrodkach zamkniętych lub aresztach na granicy do momentu zakończenia postępowania w ich sprawie (do tej pory nie było to konieczne). Ponadto według planów ministerstwa spraw wewnętrznych polskie granice zostaną uszczelnione w celu ograniczenia do minimum nielegalnego jej przekraczania.

 - Chodzi nam o bezpieczeństwo, żeby Polska nie była zagrożona napływem emigrantów z Bliskiego Wschodu, Azji, Afryki Północnej, żeby w Polsce nie dochodziło, mówiąc wprost, do zamachów terrorystycznych – wyjaśnił minister Błaszczak.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News