Obostrzenia, zamknięcie lokali
unsplash.com engin akyurt
Weronika Wasiak - 26 Października 2020

Nowe obostrzenia już w piątek? Ważne ostrzeżenie, zamknięte zostaną kolejne lokale

Nowe obostrzenia wejdą w życie już w najbliższy piątek? Polacy wydają się zaniepokojeni, chodzi o zamknięcie kolejnych lokali.

Obecnie panujące obostrzenia wciąż odbijają się głośnym echem. Przypomnijmy, że w październiku rząd oficjalnie poinformował o konieczności zasłaniania ust i nosa w przestrzeni publicznej, zakazie wychodzenia z domów bez opieki dorosłego dla dzieci do 16. roku życia w godzinach 8:00-16:00, przywróceniu godziny dla seniorów czy wdrożeniu nauki zdalnej dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej i ponadpodstawowych.

Tragiczne informacje, nie żyje członek rodziny królewskiej. Wielka żałoba w całym krajuTragiczne informacje, nie żyje członek rodziny królewskiej. Wielka żałoba w całym krajuCzytaj dalej

Co więcej, zdecydowano o zamknięciu basenów i siłowni, a także lokali gastronomicznych, które teraz mogą świadczyć swoje usługi wyłącznie na wynos. Od niedawna pojawiają się również nieoficjalne informacje, jakoby rząd zamierzał zamknąć kolejne miejsca. Czy stanie się to już w piątek?

Kolejne obostrzenia już za kilka dni?

Wspominając wiosenny lockdown wszystko doskonale pamiętają zamknięcie nie tylko gastronomii czy siłowni, ale wszystkich lokali usługowych i rozrywkowych - kin, teatrów, fryzjerów i kosmetyczek. Gospodarka stanęła, a wszyscy niecierpliwie wyczekiwali powrotu do stanu sprzed epidemii.

Od kilku tygodni dobowa liczba nowych przypadków nie spada poniżej 10 tysięcy, dlatego gdy rząd poinformował o ponownym wyłączeniu z użytkowania niektórych miejsc, w mieszkańcach znów zrodziła się obawa o całkowite odcięcie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Czytaj dalej

Obecnie głównym tematem dyskusji jest ewentualne zamknięcie fryzjerów i kosmetyczek. Czy do tego dojdzie? Jak przytacza Radio Zet, zdaniem Konfederacji jest to kolejne obostrzenie, którego Polacy mogą spodziewać się jeszcze w tym tygodniu.

W sieci pojawiła się nawet specjalnie stworzona grafika z napisem: "Idź do fryzjera! Rząd PiS ma w planach ponowne zamknięcie branży beauty!".

- Rządzący już w zeszły piątek mieli ogłosić zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych, ale w ostatniej chwili się z tego wycofali, ale docierają do nas wyraźne informacje, że to było tylko chwilowe wstrzymanie wyroku! - napisała Konfederacja.

Dzisiaj grzeje:

1. Wojsko wychodzi na ulice w Polsce. Morawiecki właśnie wydał nowe zarządzenie

2. Wojsko już jutro wychodzi na ulice. Premier wydał nowe rozporządzenie, to już pewne

3. Zewsząd dochodzą słowa wsparcia. Beata Kozidrak przerwała milczenie

Przypominano również, że "rząd pół roku temu zamknął cały kraj przy kilkuset zakażeniach i obiecywał opracowanie strategii walki z koronawirusem na jesień" Konfederacja twierdzi, że później nie zrobiono nic, co ma być "zbrodnią dokonaną na polskiej gospodarce".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Bezpański pies zrozumiał, że wreszcie został adoptowany. Jego reakcja wyraża więcej niż tysiąc słów, wideo
  3. Były menadżer Roberta Lewandowskiego zatrzymany. Miał szantażować piłkarza, dziś usłyszy zarzuty
  4. Wjechał w tłum protestujących kobiet, jedną ciągnął 100m. Porażające sceny, karetka na miejscu
  5. Prymas Polski bez skrupułów zaapelował do strajkujących kobiet. Przesadził?
  6. Wiemy, co stanie się w najbliższych dniach w Polsce. Protestujący wprowadzą chaos w całym kraju
  7. Niesamowite dokonanie naukowców. Sklonowali wymarłe zwierzę, liczą na przywrócenie gatunku
  8. Kiszone czy kwaszone? W końcu wiadomo, które ogórki są lepsze, zalety zachwycą każdego

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News