Obostrzenia w Polsce
Pikio.pl
Monika Majko - 22 Października 2020

Właśnie zapadła decyzja, chodzi o obostrzenia. Media obiegła nagła wiadomość z Sejmu

Obostrzenia w Polsce - media obiegły najnowsze wiadomości z Sejmu. Polski rząd podjął ostateczną decyzję, to ważne informacje dla wszystkich mieszkańców naszego kraju.

Rząd podjął ostateczne decyzje m.in. w sprawie obowiązujących w Polsce obostrzeń związanych z trudną sytuacją epidemiczną. Krajowe media właśnie przekazały najnowsze informacje z Sejmu, to ważne wiadomości dla wszystkich mieszkańców Polski.

Obostrzenia w Polsce - rząd przyjął właśnie projekt ustawy "covidowej"

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki przedstawił w Sejmie sytuację w kraju, związaną z pandemią koronawirusa, a dziś polski rząd przyjął projekt ustawy "covidowej" autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Teraz dokument trafi do Senatu. To bardzo ważna wiadomość dla wszystkich Polaków, ponieważ ustawa zawiera wiele regulacji, dotyczących m.in. panujących obecnie w kraju obostrzeń związanych z pogarszającą się od jakiegoś czasu sytuacją epidemiczną.

Minister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo. Dotyczy wszystkich PolakówMinister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo. Dotyczy wszystkich PolakówCzytaj dalej

Ustawa wprowadza karę grzywny lub nagany za nieprzestrzeganie rządowych obostrzeń nakazanych w związku z epidemią. Wszyscy, którzy będą ignorować rządowe nakazy i zakazy, narażają się na poważne konsekwencje finansowe. Do tej pory wiele osób nie przyjmowało mandatów od służb twierdząc, że są one nakładane na nich niezgodnie z prawem. Przyjęty przez Sejm dokument ma regulować tę kwestię.

Dodatkowo, rząd przychylił się do apelów właścicieli oraz pracowników sklepów i prawnie zezwolił na odmowę sprzedaży i obsługi klienta w przypadku, kiedy nie przestrzega on powszechnego obowiązku zakrywania ust i nosa. Do tej pory ta kwestia również stanowiła punkt sporny pomiędzy osobami stosującymi się do zasad reżimu sanitarnego i tzw. "koronosceptykami".

W myśl przyjętej ustawy, osobom skierowanym do walki z COVID-19 podwyższone zostanie wynagrodzenie ze 150 proc. do 200 proc. przeciętnego wynagrodzenia zasadniczego na danym stanowisku. Dokument ma wprowadzać również zmiany w przepisach dotyczących zatrudniania lekarzy spoza UE. Po spełnieniu określonych warunków będzie można przyznać prawo do wykonywania zawodu "osobie, która uzyskała kwalifikacje poza terytorium państw Unii Europejskiej". Medycy mieliby zostać również zwolnieni z odpowiedzialności karnej w czasie epidemii.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluDariusz Gnatowski przeszedł w życiu prawdziwą gehennę. W wywiadzie nie ukrywał swojego bóluCzytaj dalej

Ustawa "covidowa" trafi teraz do Senatu

Podczas drugiego czytania projektu PiS zgłoszono ponad 30 poprawek. Jedna z tych, które zaakceptowała komisja zakłada, że żołnierze, funkcjonariusze Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Służby Wywiadu Wojskowego oraz Służby Więziennej, którzy zostaną oddelegowani do zadań przy epidemii, będą mieli prawo do 100 proc. uposażenia w razie kwarantanny lub izolacji. Takie prawo zyskają także m.in. pracownicy medyczni zatrudnieni w podmiotach leczniczych, którzy pracują z chorymi na COVID-19, i funkcjonariusze Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa oraz strażnicy gminni i miejscy włączeni w zadania związane z przeciwdziałaniem epidemii.

Poparta została również poprawka, dotycząca umożliwienia w okresie ogłoszenia stanu epidemicznego lub stanu epidemii wykonywania zadań na stanowisku dyspozytora medycznego i ratownika medycznego pielęgniarce sytemu, która nie ma pięcioletniego doświadczenia. Osoba ta musi jednak bezwzględnie spełniać wymóg posiadania odpowiedniego wykształcenia i prawa wykonywania zawodu.

Dzisiaj grzeje:

1. Pielęgniarka nie mogła dłużej milczeć. Powiedziała co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć

2. Oficjalne oświadczenie ministerstwa sprzed kilku minut. Cała Polska odczuje skutki już jutro

3. Lekarze biją na alarm, pilny apel. Sytuacja jest fatalna, liczy się każda pomoc

Tzw. ustawa "covidowa" została wprowadzona w ramach walki z pandemią koronawirusa. Dzisiaj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 12 107 osobach na terenie naszego kraju, u których badania potwierdziły zakażenie wirusem SARS-COV-2. To kolejny dobowy rekord przyrostu zakażeń. Do tej pory w Polsce łącznie potwierdzono niemal 215 tysięcy przypadków COVID-19, a 4 019 chorych zmarło w wyniku zakażenia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Urodził się niesamowity szczeniaczek. Ma unikalny kolor, nigdy wcześniej takiego nie widzieliście
  2. Robert Lewandowski głośno krytykowany przez Niemców. Nie było dla niego litości, wyglądał bardzo źle
  3. Szef WHO nie pozostawił wątpliwości. Bardzo złe wieści dot. koronawirusa w Polsce
  4. Klamka zapadła. Premier właśnie potwierdził, ogromna zmiana dla wszystkich seniorów
  5. Z ostatniej chwili: Właśnie zapadła decyzja dot. zamknięcia cmentarzy na Wszystkich Świętych
  6. Facebook jak Tinder. W Polsce oficjalnie uruchomiono możliwość randkowania
  7. Bajecznie prosty przepis na ziemniaki faszerowane młodą kapustą. Swojskie danie zdobywa ogromną popularność na polskich stołach
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News