Obostrzenia, ważne informacje
unsplash.com Adam Nieścioruk
Weronika Wasiak - 20 Października 2020

W czwartek rząd ogłosi kolejne obostrzenia. Już wiemy, co czeka Polaków

Nowe obostrzenia niebawem wejdą w życie. Rząd poinformuje o nich już w najbliższy czwartek, Polacy mogą nie być zadowoleni.

Obostrzenia, jakie zostały wprowadzone w ostatnim czasie, odbiły się głośnym echem w opinii publicznej. Nie każda z restrykcji, zdaniem Polaków, jest słuszna, chociaż rząd zapewnia, że wdrażane zmiany mogą zahamować drugą falę koronawirusa. Nim społeczeństwo zdążyło przywyknąć do panujących zasad, do mediów dotarły informacje, że już za dwa dni wprowadzone zostaną kolejne.

Sąsiedzi przerwali milczenie ws. ojca małej Madzi. Niewiarygodne, co zrobił po jej śmierciSąsiedzi przerwali milczenie ws. ojca małej Madzi. Niewiarygodne, co zrobił po jej śmierciCzytaj dalej

Od czwartku wejdą w życie nowe obostrzenia?

W rozmowie z programem trzecim Polskiego Radia Piotr Müller, rzecznik prasowy rządu, odniósł się do zmiana, jakich w najbliższym czasie Polacy mogą się spodziewać ze względu na rozwój epidemii. Przyznał, że rząd ma w planach wdrożyć prywatną służbę zdrowia do walki z koronawirusem i wprost przyznał, że "jesteśmy w fazie kryzysu".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Porzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuPorzucili dziecko na bazarze. Po 20 latach dziewczynka przeczytała list i zamarła, prawda wyciska łzy z oczuCzytaj dalej

- Kolejnym naszym zadaniem będzie włączenie prywatnej służby zdrowia do walki z koronawirusem. Jesteśmy w okresie kryzysu. W związku z tym wszystkie osoby, które mogą wspierać i ochraniać osoby chore, mają obowiązek takie działania realizować - mówił w programie trzecim Polskiego Radia Piotr Müller.

Rzecznik prasowy przekazał również, że już w najbliższy czwartek rząd podejmie decyzje w sprawie kolejnych obostrzeń i zapowiedział, że niektóre restrykcje mogą zostać rozszerzone. Müller poinformował także, że tego samego dnia Polacy mogą spodziewać się informacji w sprawie basenów i siłowni. Zamknięcie tych miejsc wywołało najwięcej emocji w opinii publicznej, jednak na ten moment trudno przewidzieć, czy kolejne decyzje rządu okażą się satysfakcjonujące.

Dzisiaj grzeje:

1. Decyzja padła jak grom z jasnego nieba. Szkoły podstawowe w całym mieście przechodzą na zdalne nauczanie

2. W czwartek rząd ogłosi kolejne obostrzenia? Wiemy, które restrykcje mogą zostać rozszerzone

3. Rząd wprowadza nowe przepisy, wszystko stało się nagle. Właśnie przed chwilą padło na antenie

- W czwartek zapadną decyzje jeśli chodzi o ewentualne obostrzenia. W tej chwili analizujemy to, jak wygląda sytuacja w poszczególnych strefach. [...] Można się spodziewać, że niektóre obostrzenia zostaną rozszerzone. Chodzi o limity wejść do danych miejsc czy kwestie związane z ograniczeniem funkcjonowania niektórych gałęzi gospodarki. [...] Obecnie nie ma decyzji odnośnie do otwierania siłowni czy basenów. Będziemy analizować argumenty branży fitness w środę i czwartek mówił na antenie Polskiego Radia rzecznik prasowy rządu, Piotr Müller.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Magda Gessler tłumaczy się z zupy za 60 zł. Do jej nowego lokalu można przyjść z psem
  2. Kiedy otworzą siłownie i baseny? Jest wstępna data, to realistyczny termin
  3. W czwartek rząd ogłosi kolejne obostrzenia. Już wiemy, co czeka Polaków
  4. Polsat przekazał oficjalny komunikat. Koniec "Tańca z gwiazdami", fani nie mogą się pozbierać
  5. Marta Kaczyńska szaleje z radości, przekazała cudowną nowinę. Wielkie gratulacje
  6. Wojsko USA ma autentycznie nagrania UFO. Naukowcy chcą dokonać czegoś niesamowitego
  7. Elżbieta odmłodniała o 10 lat, wszystko dzięki kuracji cudownym sokiem z buraków. Teraz z każdym dzieli się swoim zachwytem
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Polskie Radio

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News