obostrzenia pilny apel rządu koronawirus
Peakpx.com Creative Commons Zero - CC0
Joanna Szwalikowska - 14 Października 2020

Już od jutra nowe obostrzenia. Pilny apel rządu do milionów Polaków

W związku z panującą na całym świecie pandemią koronawirusa oraz jej znacznym zaostrzeniem w sezonie jesienno-zimowym, rząd zdecydował się wprowadzić dodatkowe obostrzenia na terenie całego kraju. Już od jutra w życie wejdą tak zwane "godziny dla seniorów". Rząd wydał pilny apel do milionów Polaków.

Nowe obostrzenia w postaci godzin, w których zakupy mogą zrobić wyłącznie seniorzy, wejdą w życie już 15 października, czyli jutro. Zaostrzająca się z każdym dniem sytuacja epidemiologiczna wymaga wprowadzenia przez rząd dodatkowych środków bezpieczeństwa. Czy to tylko kwestia czasu, kiedy czeka nas ponowny lockdown?

Ministerstwo ZdrowiaMZ przekazało najgorsze wiadomości. Wkrótce Polaków czeka nieuniknione, jest potwierdzenieCzytaj dalej

Już od jutra dodatkowe obostrzenia w kraju. Pilny apel rządu do Polaków

We wczorajszej Porannej Rozmowie w RMF FM z Robertem Mazurkiem rozmawiał Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu. Na pytanie o to, czy czeka nas lockdown, odpowiedział, że rząd bardzo wzbrania się przed wprowadzeniem tego rozwiązania. Argumentował, że w pierwszej połowie roku było to niezbędne głównie ze względu na brak wyposażenia szpitali, odpowiedniego przygotowania. Zagrożenie nie było nam wówczas jeszcze zupełnie znane. W tej chwili wprowadzenie lockdownu miałoby przynieść o wiele więcej strat niż korzyści.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta przeszła na dietę24-latka ważyła 300 kg. Postanowiła zmienić swoje życie, rok później była nie do poznaniaCzytaj dalej

- My jednak przewidujemy, że te obostrzenia, które zostały wprowadzone w sobotę, będą jeszcze wprowadzane w czwartek, spowodują, że za tydzień, 10 dni, dwa tygodnie, powinniśmy mieć jakąś stabilizację trwałą - przekonywał Gliński. Czy wprowadzenie tych obostrzeń rzeczywiście okaże się jednak wystarczające?

Wicepremier zapowiedział również regulacje dotyczące godzin dla seniorów w sklepach. Został również zapytany o pomysł dotyczący zamykania cmentarzy na Wszystkich Świętych. Przyznał, że rząd nie może zrobić czegoś takiego, zaapelował jednak o samodyscyplinę, a także o zwiększenie ilości transportu zbiorowego przez samorządy.

- Zwracamy się do seniorów, by jeżeli nie ma takiej potrzeby, pozostali w domu. Natomiast my chcemy być o krok przed. Chcemy zabezpieczyć zdrowie i życie seniorów poprzez ośrodki pomocy społecznej, wsparcie finansowe rządu, tak, aby czuli się bezpiecznie - apelowała do seniorów minister rodziny, Marlena Maląg, cytowana przez TVN24.

Dzisiaj grzeje:

1. Pijany gwiazdor disco polo wjechał w kobietę na pasach. Leciała 20 m w powietrzu, jej stan jest krytyczny

2. Minister wygadał się podczas wywiadu, już wiadomo co z lockdownem. Jutro przekażą oficjalnie

3. Sytuacja jest fatalna. Odbędzie się pilne zwołanie sztabu kryzysowego, wiemy o co chodzi

Przypominamy, godziny dla seniorów zaczną obowiązywać już od jutra. W godzinach od 10.00 do 12.00 w sklepach zakupy będą mogły zrobić tylko osoby powyżej 6-. roku życia. W ten sposób rząd chce ochronić najbardziej zagrożoną grupę Polaków przed zakażeniem. Apeluje się do najstarszych o to, by maksymalnie ograniczyli wychodzenie z domu oraz stosowali zasady bezpieczeństwa takie jak: dystans, dezynfekcja oraz maseczka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. TVP w bulwersujący sposób wprowadza w błąd Polaków? Wpis wywołał oburzenie, "za dużo lekcji religii"
  2. Kamil Stoch i Piotr Żyła skończą niebawem kariery? Jest oficjalne stanowisko skoczków, cała Polska czekała
  3. Mamy potwierdzenie, ogromne ogniska koronawirusa w Polsce. Wielu seniorów zagrożonych
  4. Sprawa Tomasza Komendy nie ma końca. Nowy oskarżony przerywa milczenie, porażające słowa
  5. Polacy muszą się przygotować. Meteorolodzy nie mają wątpliwości, chodzi o nadchodzącą zimę
  6. Doskonały na kaszel i przeziębienie, nasze babcie zawsze miały go w zapasie. Syrop z szyszek wraca do łask

Psychotest z liśćmiWybierz liść i poznaj swoją przyszłość. Odpowiedź zdradza, co czeka cię w najbliższym czasieCzytaj dalej

Źródło: Dziennik Wschodni TVN24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News