Okazuje się, że część obostrzeń może jeszcze powrócić
ANDRZEJ IWANCZUK REPORTER
Agata Jaroszewska - 14 Maja 2020

Szumowski przekazał smutną wiadomość dla wszystkich Polaków. Obostrzenia szybko wrócą jeśli zrealizuje się czarny scenariusz

Obostrzenia są stopniowo znoszone przez rząd, ale słowa wypowiedziane przez ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego mogą zasmucić wszystkich Polaków. Chociaż decyzje zostały podjęte i wkraczamy w III etap rozmrażania gospodarki, to wciąż brana jest pod uwagę możliwość, iż zacznie spełniać się najczarniejszy scenariusz. To nie koniec epidemii koronawirusa w Polsce i wygląd następnych dni jest w dużej mierze uzależniony od naszych poczynań.

Obostrzenia, które już od poniedziałku przestaną obowiązywać dotyczą działalności fryzjerów czy kosmetyczek. Powoli do normy wraca życie codzienne Polaków, jednak minister zdrowia podkreśla, że zagrożenie nie zniknęło. Okazuje się, że nic nie jest do końca przesądzone i sytuacja może się zmienić wręcz z dnia na dzień.

Polka, nie żyjeNie żyje wybitna Polka. Jej dzieła podziwiały tysiące, wyjątkowo smutne wiadomościCzytaj dalej

Obostrzenia mogą szybko wrócić

Obostrzenia wprowadzone zostały po to, by ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2 wśród polskich obywateli. Zamknięto wiele miejsc, lokale gastronomiczne mogły sprzedawać rzeczy jedynie na wynos, a ludzie proszeni byli o pozostanie w domu i ograniczenie kontaktów społecznych. Niedawno podczas konferencji premier Morawiecki ogłosił, iż zaczynamy wchodzić w kolejny etap odmrażania gospodarki. Dla wielu z nas te wiadomości były mocno wyczekiwane, jednak według informacji cytowanych przez Webniusy powołujące się na Interię, sytuacja może ulec zmianie. Obostrzenia szybko wrócą jeśli zrealizuje się czarny scenariusz, tę smutną wiadomość przekazał rodakom szef resortu zdrowia, Łukasz Szumowski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zbuntowany AniołByła mega gwiazdą ze "Zbuntowanego Anioła", nagle zniknęła. Nie jest już aktorką, wiadomo, czym się teraz zajmujeCzytaj dalej

Rozpatrywane są różne możliwe wersje

Chociaż jest coraz mniej obostrzeń, do których musimy się stosować, to nie zniknęły one całkowicie. Nie jest także powiedziane, że te, które zostały już zniesione nie mogą powrócić, jeśli okaże się, że Polacy ignorują, nadal istniejące, niebezpieczeństwo. Czy cofnięte zakazy jeszcze wrócą?

- Cały czas wchodzi to w grę i jeśli będą odpowiednie sygnały, to będziemy się cofać - informowała jakiś czas temu Interia. Dlatego w przypadku, gdy w związku z większym luzem odpuścimy, chociażby zasłanianie nosa i ust, możliwe jest ponowne zwiększenie ilości zakażonych koronawirusem. To prawdopodobnie jeden z czarniejszych scenariuszy rozpatrywanych przez rządzących, niestety nadal pozostaje możliwą do ziszczenia się wersją.

Dzisiaj grzeje:

1. Stało się. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło właśnie przebicie kolejnej bariery

2. Uwielbiany muzyk miał wypadek. Niestety, nie żyje. Fani są załamani

Wszystko zależy od zachowania obywateli

Obostrzenia i utrzymanie ich przestrzegania będzie kluczowe dla dalszego rozwoju epidemii. Wirus nie zniknie i nadal konieczne będzie stosowanie się do zaleceń wydawanych przez Ministerstwo Zdrowia. Bagatelizowanie sytuacji może doprowadzić do fatalnych skutków, a cieplejsze dni oraz słońce kusi aby wrócić do dawnych nawyków i spotkać się ze znajomymi.

- Jeśli będą takie sygnały, to będziemy się cofać. Natomiast mam nadzieję, że będziemy się zacho wywali odpowiedzialnie - powiedział Łukasz Szumowski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Parenting: Lekarze byli w błędzie? Pomylono chorobę Kawasakiego z innym schorzeniem
  2. Wyciekł wielki sekret Adama Małysza. Żona skoczka zdradziła tajemnicę, zdjęcia mówią wszystko (FOTO)
  3. Kobieta dostała absurdalną karę od Sanepidu. Musi zapłacić 10 tysięcy złotych, kara może dosięgnąć każdego
  4. Prawda ujrzała światło dzienne dopiero po latach. Tadeusz Rydzyk ostro się wkurzył, wystarczyły cztery słowa
  5. Pod żadnym pozorem nie reaguj na jedną wiadomość od znajomych w social mediach. Możesz stracić dużo pieniędzy
  6. Wyrzucanie obierek po ogórkach jest niewybaczalnym błędem. Zachowaj je z ważnego powodu

Na Google Mapa ukrytych jest wiele tajemniczych miejscŚciśle tajne i ukryte miejsca w Polsce widoczne w Google Maps? Od niektórych można dostać ciarekCzytaj dalej

Źródło: Webniusy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News