Obostrzenia wkrótce wrócą
Georg Arthur Pflueger Unsplash.com
Irmina Jach - 13 Października 2020

Rzecznik MZ potwierdził fatalne wieści. Lada dzień w całej Polsce mogą wrócić ogromne obostrzenia

Obostrzenia, które wiosną zmieniły całkowicie codzienność Polaków, już wkrótce mogą wrócić. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia potwierdził katastrofalne wieści. Dramatyczna sytuacja epidemiologiczna na terenie naszego kraju i ciągły wzrost zachorowań skłaniają rząd do podejmowania kolejnych kategorycznych decyzji.

Obostrzenia, które obowiązywały w drugim kwartale roku, wywarły ogromny wpływ nie tylko na codzienne funkcjonowanie obywateli naszego kraju, ale także na stan polskiej gospodarki. Gdy rząd podjął decyzję o odejściu od lockdownu, wszyscy odetchnęli z ulgą. Niestety, nie na długo. Już wkrótce wzmożony reżim sanitarny może powrócić. Wiemy, czego można spodziewać się w najbliższych tygodniach.

Epidemia, kiedy koniecEkspert zdradził, kiedy będzie szczyt zachorowań i koniec epidemii w Polsce. Nie ma żadnych wątpliwościCzytaj dalej

Obostrzenia wrócą już lada dzień?

Ministerstwo Zdrowia opublikowało we wtorek kolejny dzienny raport dotyczący dobowej liczby zakażeń koronawirusem. Wynika z niego, że uzyskano aż 5068 pozytywnych wyników testów. Dzień wcześniej zanotowano 4394 nowe przypadki. Nadal wiele osób umiera z powodu powikłań COVID-19 i chorób współistniejących. Sytuacja epidemiologiczna w kraju jest dramatyczna i nic nie wskazuje na to, żeby miała wkrótce ulec stabilizacji. Eksperci uważają, że już w najbliższych tygodniach będzie dochodziło nawet do 200 tysięcy zakażeń dziennie. Rzecznik resortu zdrowia nie mógł dłużej milczeć, ponownie zaapelował, że dalszy wzrost przypadków zależy od zachowań Polaków.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wszystkich Świętych pilny apel były minister zdrowiaWażny apel b. ministra zdrowia. Chodzi o 1 i 2 listopada, wielu Polaków będzie wściekłychCzytaj dalej

- Jeżeli my sami nie będziemy starać się zatrzymywać epidemii, ona się nie zatrzyma. Jeżeli nie będziemy nosić masek i stosować dystansu społecznego, to musimy liczyć się z tym, że doprowadzimy do wyższych wzrostów zakażeń - mówił Wojciech Andrusiewicz.

Minister uważa, że stosowanie się do zasad reżimu sanitarnego - regularne mycie i dezynfekowanie rąk, zasłanianie nosa i ust w miejscach publicznych oraz zachowywanie dystansu społecznego - sprawią, że sytuacja sanitarna unormuje się w ciągu najbliższych dni. Do tego czasu premier Mateusz Morawiecki wspólnie z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, raz w tygodniu będą podejmować decyzję o tym, czy pojawią się kolejne obostrzenia.

Dzisiaj grzeje:

1. Zauważyłeś u siebie podobne objawy? Oznaczają, że mogłeś mieć koronawirusa, trzeba wiedzieć

2. Mamy potwierdzenie. Niebezpieczeństwo dla wielu Polaków, ostrzeżenie do środy

3. Niewiarygodne doniesienia. Godziny dla seniorów są tylko pretekstem, media ujawniają całą prawdę

- Jeżeli obecnie obowiązujące obostrzenia nie przyniosą efektu, będą podejmowane kolejne decyzje (...). Jeżeli nie będziemy nosić masek, doprowadzimy do tego, że te wzrosty zakażeń będą wyższe, a my będziemy musieli podejmować decyzje o bardziej restrykcyjnych ograniczeniach - ostrzegł przedstawiciel resortu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Fani domagają się od niej przeprosin. Gwiazda wyzywała koleżankę na antenie Polsatu
  3. Iga Świątek zarobiła prawdziwą fortunę. Od razu wyda kilkaset tysięcy złotych, wiemy na co
  4. Lekarze nie mają już wątpliwości. Plotki się potwierdziły, doskonała informacja ws. koronawirusa
  5. Niestety, nie żyje kolejny pedagog zarażony koronawirusem. Nauczycielka miała tylko 45 lat
  6. Wicepremier wygadał się na żywo. Zdradził, kiedy zostaną wprowadzone kolejne obostrzenia, słuchacze zamarli
  7. Najlepsza surówka do obiadu, obłędne połączenie marchewki ze słodkim owocem. Moc witamin doda ci sił

Ślub na wesołoMłoda para nagle odwróciła się od ołtarza i wtedy się zaczęło. Powalające sceny w kościele, mało kto się spodziewałCzytaj dalej

Źródło: TVP Info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News