Obostrzenia, Mateusz Morawiecki
pikio.pl
Weronika Wasiak - 7 Listopada 2020

Morawiecki zdradził, kiedy obostrzenia mogą zostać złagodzone. Trudno uwierzyć

Kiedy obostrzenia zostaną złagodzone? Premier Mateusz Morawiecki w końcu zabrał głos, przekazał zatrważające informacje.

Panujące obecnie obostrzenia wzbudzają ogromne emocje w opinii publicznej. Na dzień 7 listopada otwarte pozostają jedynie sklepy spożywcze, apteki, kościoły, solony fryzjerskie i kosmetyczne znajdujące się po za galeriami handlowymi oraz hotele, ale z nich korzystać mogą wyłącznie osoby odbywające podróże służbowe.

Premier Morawiecki nie wytrzymał, ma już dość. W mocnych słowach skomentował zachowanie PolakówPremier Morawiecki nie wytrzymał, ma już dość. W mocnych słowach skomentował zachowanie PolakówCzytaj dalej

Rząd zaostrza restrykcje z każdym tygodniem coraz bardziej, a zniecierpliwieni Polacy zadają sobie tylko jedno pytanie: "Kiedy to wszystko się skończy?". Czy jest szansa, że niebawem zakazy i nakazy zostaną złagodzone? Jest stanowisko premiera.

Matusz Morawiecki powiedział, kiedy obostrzenia zostaną złagodzone

W sobotę, 7 października, Ministerstwo Zdrowia po raz kolejny poinformowało o blisko 28 tysiącach nowych zarażeń. Jeżeli sytuacja nie ulegnie poprawie, a dobowa liczba zakażeń wciąż będzie utrzymywać się w granicach 27-28 tysięcy, rząd może podjąć decyzję o narodowej kwarantannie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

Jak przytacza Super Express, dziś premier udał się do Katowic, gdzie powstaje kolejny szpital polowy. Odbyła się również krótka konferencja, podczas której Mateusz Morawiecki odniósł się m.in. do ewentualnego złagodzenia obostrzeń. Kiedy i czy w ogóle jest to możliwe?

- Od tego w jaki sposób my potraktujemy te zasady, które zostały ogłoszone zależy, czy potrwa to trzy, cztery tygodnie czy dłużej. Czy będzie można już za trzy - cztery tygodnie mówić o łagodzeniu obostrzeń - przekazał Mateusz Morawiecki.

Premier podkreślił jednocześnie, że to od zachowania Polaków zależy przyszłość kraju w odniesieniu do epidemii. Jak zaznaczył, obecnie panuje najwyższy stopień zagrożenia epidemiologicznego i tylko bezwzględne stosowanie się do wprowadzanych restrykcji może korzystnie wpłynąć na zmianę sytuacji.

- Dzisiaj obowiązuje w Polsce najwyższy stopień zagrożenia epidemiologicznego. Włączyliśmy hamulec bezpieczeństwa, by ratować ludzkie życie i zdrowie - podkreślił.

Dzisiaj grzeje:

1. Nagle wprowadzono obowiązkowy test na koronawirusa dla Polaków. Niespodziewanie przykre informacje

2. Stało się, w życie wchodzą nowe zasady bezpieczeństwa. Rząd zdecydował o zdumiewającym zakazie

3. Zakaz przemieszczania się na Boże Narodzenie? Premier Morawiecki zabrał głos w sprawie świąt

Nie ma więc wątpliwości, że najbliższe tygodnie nie będą dla Polaków łatwe.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Golden retriever wygląda, jakby nosił maskę. Jego pyszczek jest niepowtarzalny
  2. Kompromitacja dziennikarza. Chciał odebrać Robertowi Lewandowskiemu nagrodę, nikt nie może w to uwierzyć, absurd
  3. Fatalne wiadomości dot. salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Niektóre z nich muszą zostać zamknięte od zaraz
  4. Rząd miał wykupić chryzantemy od sprzedawców. Nagle okazało się, że wielu z nich nie dostanie pieniędzy, powód dobija
  5. Dziś premier oficjalnie ogłosił. Polacy zbyt długo musieli czekać, chodzi o największy szpital
  6. Co by się stało, gdyby człowiek wpadł do czarnej dziury? Odpowiedź zaskakuje
  7. W ciągu 30 lat urodziła 14 synów. Właśnie jej rodzinę spotkała największa niespodzianka

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News