Obostrzenia w Polsce
pixabay.com
Monika Majko - 7 Listopada 2020

Już dziś wchodzą w życie kolejne obostrzenia. Dotkną wszystkich bez wyjątków

Obostrzenia wchodzą w życie już dzisiaj i będą obowiązywać co najmniej do 29 listopada. Nowe restrykcje zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, dotkną wszystkich mieszkańców kraju.

Obostrzenia dotkną każdego Polaka, już od dziś obowiązują w kraju nowe restrykcje. Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział ich wprowadzenie na konferencji prasowej w minioną środę. Szef rządu ostrzegł, że krok dalej "jest tylko narodowa kwarantanna".

Obostrzenia wchodzą w życie od dzisiaj

Premier Mateusz Morawiecki poinformował o wejściu w życie dodatkowych obostrzeń na konferencji prasowej w środę. Dodatkowe restrykcje to odpowiedź na stale pogarszającą się sytuację zagrożenia epidemicznego w Polsce. Szef rządu zapowiedział, ze obecnie jesteśmy już tylko krok przed ponownym całkowitym lockdownem.

- Krok za tą granicą, tylko jeden krok za tą granicą, którą dzisiaj wyznaczamy, za tym hamulcem bezpieczeństwa, który dzisiaj mocno wciskamy, krok za tą granicą jest tylko narodowa kwarantanna, czyli całkowity lockdown i całkowite zamknięcie handlu, usług, również części zakładów po to, żeby powstrzymać najgorsze, czyli pęknięcie w całości służby zdrowia - przekazał na środowej konferencji premier Mateusz Morawiecki.

- Jeżeli jednak liczba przypadków będzie mniejsza, powyżej 25, ale poniżej 50 przypadków na 100 tysięcy, to jest możliwość powrotu do zasad stref czerwonych. Jeśli będzie większa niż 10 a mniejsza niż 25 (na 100 tysięcy mieszkańców - przyp. red.), jest możliwość powrotu do stref żółtych - dodał szef rządu.

Premier Morawiecki nie wytrzymał, ma już dość. W mocnych słowach skomentował zachowanie PolakówPremier Morawiecki nie wytrzymał, ma już dość. W mocnych słowach skomentował zachowanie PolakówCzytaj dalej

Nowe obostrzenia weszły w życie już dzisiaj i będą obowiązywać co najmniej do 29 listopada, jednak końcowa data obowiązywania restrykcji może zostać przesunięta, jeśli sytuacja w kraju nie ulegnie do tego czasu poprawie. Nowe zasady będą obowiązywać w kilku sektorach życia.

Rząd ogłosił zamknięcie części sklepów w galeriach handlowych. Działalność wciąż prowadzić mogą sklepy z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, wyrobami medycznymi i farmaceutycznymi, artykułami remontowo-budowlanymi, artykułami dla zwierząt, prasą oraz placówki sprzedające usługi telekomunikacyjne, wprowadzono jednak ograniczenia co do liczby klientów, którzy mogą jednocześnie przebywać na terenie sklepów: w małych pomieszczeniach do 100 metrów kwadratowych będzie mogła przebywać 1 osoba na 10 metrów kwadratowych, a w marketach powyżej 100 metrów kwadratowych - 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

Nowe obostrzenia dotkną wszystkich mieszkańców kraju

W związku z nowymi obostrzeniami, zmieniają się również ograniczenia co do liczby osób w pomieszczeniach zmieniają się również w kościołach. Od dzisiaj w świątyniach będzie mogła przebywać 1 osoba na 15 metrów kwadratowych, a od 30 listopada - 1 osoba na 7 metrów kwadratowych.

Ograniczona została również działalność hoteli. Obiekty noclegowe będą dostępne dla gości odbywających podróże służbowe, dla osób wykonujących zawód medyczny, dla pacjentów oraz opiekunów, "jeżeli konieczność zapewnienia im zakwaterowania wynika z warunków określonych dla danego świadczenia opieki zdrowotnej, dla sportowców, którzy będą korzystali z usług w czasie zgrupowań lub współzawodnictwa sportowego, czyli np. zawodów i rozgrywek ligowych".

Dzisiaj grzeje:

1. Nagle wprowadzono obowiązkowy test na koronawirusa dla Polaków. Niespodziewanie przykre informacje

2. Z ostatniej chwili: wstrząsająca wiadomość o Arturze Barcisiu. ”Nie chcę współczucia nad głową. To apel”

3. Zakaz przemieszczania się na Boże Narodzenie? Premier Morawiecki zabrał głos w sprawie świąt

Od poniedziałku 9 listopada wszyscy uczniowie przechodzą w tryb nauki zdalnej. Do tej pory taka forma nauki obowiązywała od 4 klasy szkoły podstawowej. Dzieci pozostaną w trybie domowej nauki co najmniej do 29 listopada. Zamknięte zostały również teatry, kina, muzea, galerie sztuki, domy kultury itp. Zamknięte pozostają także lokale gastronomiczne, które mogą prowadzić działalność jedynie w zakresie wydawania posiłków na wynos lub z dostawą.

Od dzisiaj obowiązuje zakaz organizowania i przeprowadzania wydarzeń sportowych lub współzawodnictwa sportowego polegających na biegach lub jeździe na rowerze, z wyjątkiem organizowanych przez polski związek sportowy lub pozostających w bezpośrednim związku z prawami wyłącznymi polskiego związku sportowego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Skrzywdzony pitbull panicznie bał się człowieka. Nagrano moment, gdy pierwszy raz ktoś go pogłaskał, reakcja wywołuje łzy
  2. Piotr Żyła wyjawił swój idealny przepis na kolację. Widać inspirację Adamem Małyszem, ale nie brakuje też parówki
  3. Fatalne wiadomości dot. salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Niektóre z nich muszą zostać zamknięte od zaraz
  4. Rząd miał wykupić chryzantemy od sprzedawców. Nagle okazało się, że wielu z nich nie dostanie pieniędzy, powód dobija
  5. Dziś premier oficjalnie ogłosił. Polacy zbyt długo musieli czekać, chodzi o największy szpital
  6. Nowy pomysł na dostarczanie sieci 5G. Nad naszymi głowami zaczną latać specjalne drony
  7. Bardzo bliskie spotkanie z morskim stworem. Nagranie "połknięcia" kajakarek podbija internet
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: TVN 24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News