obostrzenia nowe rozporządzenie
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 6 Listopada 2020

Jest nowe rozporządzenie polskiego rządu. Nowe obostrzenia już za kilka godzin

Nowe obostrzenia zaczną obowiązywać lada moment. Pozostało tylko kilka godzin. Rozporządzenie polskiego rządu zostało już opublikowane.

Nowe obostrzenia wejdą w życie już za kilka godzin. Pojawiło się najnowsze rozporządzenie Rady Ministrów, co oznacza, że zmiany oficjalnie zaczną obowiązywać już od soboty.

Premier Morawiecki nie wytrzymał, ma już dość. W mocnych słowach skomentował zachowanie PolakówPremier Morawiecki nie wytrzymał, ma już dość. W mocnych słowach skomentował zachowanie PolakówCzytaj dalej

Nowe obostrzenia zaczną obowiązywać za kilka godzin

W Dzienniku Ustaw opublikowane zostało opublikowane nowe rozporządzenie Rady Ministrów. Dotyczy ono nowych obostrzeń oraz rygorów, które wejdą w życie już od soboty 7 listopada, czyli już za kilka godzin.

Wszystkie nowe rygory oraz obostrzenia, które wejdą w życie już od jutra, zostały wcześniej ogłoszone przez premiera Mateusza Morawieckiego podczas konferencji prasowej. Dopiero opublikowane rozporządzenie gwarantuje jednak, że zmiany faktycznie zaczną obowiązywać.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, a także zapisami rozporządzenia, które zostało opublikowane w Dzienniku Ustaw, które ukazało się wieczorem w piątek 6 listopada, podtrzymywane są niektóre rygory ogłoszone wcześniej. Jakie zmiany nas czekają?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

Od 7 listopada zamknięte zostaną placówki kultury, jak teatry, kina, muzea, galerie sztuki, domy kultury. Hotele będą natomiast dostępne wyłącznie dla osób, które podróżują w celach służbowych.

Ograniczona zostanie również działalność galerii handlowych. Otwarte pozostaną jedynie: sklepy z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, artykułami toaletowymi czy środkami czystości, wyrobami medycznymi oraz farmaceutycznymi, artykułami remontowo-budowlanymi, artykułami dla zwierząt, a także prasą.

W kościołach wprowadzona zostanie zasada 1 osoby na 15 metrów kwadratowych. Podobna zasada będzie obowiązywała również w sklepach: w tych poniżej 100 m kwadratowych będzie mogła przebywać jedna osoba na 10 m.kw., natomiast w tych powyżej 100 m.kw - jedna osoba na 15 m.kw.

Obostrzenia dotyczyć będą także transportu publicznego: zajętych będzie mogło być jedynie 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. wszystkich. Zgromadzenia publiczne będą mogły liczyć maksymalnie 5 osób. Organizowanie imprez oraz spotkań jest zakazane.

Dzisiaj grzeje:

1. TVN bije na alarm. Wszystko zacznie się już o 22, lepiej nie wychodzić z domu

2. Przed chwilą opublikowano ważne rozporządzenie. Nowe obostrzenia wejdą w życie za kilka godzin

3. Od poniedziałku obowiązkowe testy na koronawirusa dla Polaków. Niespodziewanie trafiliśmy na "czerwoną listę"

Zmiany obejmą także kwestię edukacji. Do tej pory w formie nauki zdalnej lekcje odbywali uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej oraz uczniowie szkół średnich i studenci. Od poniedziałku jednak do grona tego dołączą dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej. Nauka zdalna na ten moment zaplanowana jest do 29 listopada.

- Nauka i opieka dla dzieci w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych i innych formach wychowania przedszkolnego pozostaje bez zmian - zapewniał rząd.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Próbowali nauczyć dziecko mówić. Nagle do akcji wkracza pies, niewiarygodna reakcja pupila rozweseli każdego
  2. Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. Nie żyje Wojciech Włodarczyk, jego syn zginął tragiczną śmiercią
  3. Fatalne wiadomości dot. salonów kosmetycznych i fryzjerskich. Niektóre z nich muszą zostać zamknięte od zaraz
  4. Rząd miał wykupić chryzantemy od sprzedawców. Nagle okazało się, że wielu z nich nie dostanie pieniędzy, powód dobija
  5. Dziś premier oficjalnie ogłosił. Polacy zbyt długo musieli czekać, chodzi o największy szpital
  6. PS5 się wyprzedało. Sony potwierdza brak sprzedaży w dniu premiery
  7. Bardzo bliskie spotkanie z morskim stworem. Nagranie "połknięcia" kajakarek podbija internet
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Wprost

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News