Obostrzenia, godzina policyjna
unsplash.com Joe Kibria
Weronika Wasiak - 3 Listopada 2020

Nowe obostrzenia w Polsce prawie pewne. Rząd szykuje godzinę policyjną

Nowe obostrzenia niebawem staną się faktem? Do mediów dotarły wyjątkowo niepokojące informacje o godzinie policyjnej.

Najważniejsze obostrzenia, jakie rząd wprowadził w październiku, to przede wszystkim: zamknięcie lokali gastronomicznych, maseczki także na powietrzu, wdrożenie nauki zdalnej w większości szkół i przywrócenie godziny dla seniorów. Wśród licznych restrykcji znalazł się też zakaz organizacji wesel i zgromadzeń, a tuż przed Wszystkimi Świętymi zamknięte zostały wszystkie cmentarze.

Najbardziej niebezpieczny objaw Covid-19. Gdy go masz, natychmiast szukaj pomocyNajbardziej niebezpieczny objaw Covid-19. Gdy go masz, natychmiast szukaj pomocyCzytaj dalej

Podczas wtorkowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że w najbliższych dniach Polacy mogą spodziewać się informacji w sprawie nowych obostrzeń. Czy pojawi się decyzja dotycząca godziny policyjnej? Ta budzi bowiem największe obawy.

Nowe obostrzenia lada moment mogą wejść w życie. Rząd planuje godzinę policyjną?

Władze kraju stale zapewniają, że całkowity lockodown, czyli taki, z jakim do czynienia mieliśmy wiosną, nie jest możliwy. Nie jest tajemnicą, że dla polskiej gospodarki oznaczałoby to niewyobrażalnie trudny czas.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćRodzice weszli rano do pokoju córeczki i zamarli, dziecko zniknęło. Miesiąc później dostali telefon i zaczęli płakaćCzytaj dalej

Już samo zamknięcie lokali gastronomii wywołało ogrom negatywnych emocji, bo, jak wyjaśniali sami przedsiębiorcy, wielu z nich nie zdołało jeszcze podnieść się po pierwszym locdkownie, a tymczasem spadł na nich kolejny.

Tymczasem jak donosi Radio Zet, rząd może chcieć narzucić na obywateli ograniczenia w przemieszczaniu się i wprowadzić godzinę policyjną.

Podobna decyzja zapadła m.in. we Francji, gdzie mieszkańcy mogą wychodzić z domów tylko w "uzasadnionych przypadkach" i tylko do określonej godziny. Czy tego również Polacy mogą się spodziewać?

Podczas wtorkowej konferencji minister zdrowia nie chciał wyprzedzać komunikatów, które lada dzień zostaną przekazane przez premiera Mateusza Morawieckiego. Jak jednak przytacza Radio Zet, "doradcy rządowi mówili między innymi o możliwości wprowadzenia strefy czarnej, w której obowiązywałyby dodatkowe obostrzenia, związane między innymi z przemieszczaniem się".

Dzisiaj grzeje:

1. Rząd w ostatniej chwili wprowadził nowy zakaz. Obowiązuje już od dziś, wielu Polaków będzie oburzonych

2. Decyzja zapadła, Andrzej Duda właśnie podpisał dokumenty. Tysiące Polaków na własnej skórze odczuje skutki

3. Rząd bez żadnej zapowiedzi, po cichu przedłużył uciążliwy zakaz. Niestety, końca nie widać

- To rozwiązanie, z którym mamy złe skojarzenia. Ale skoro w coraz liczniejszych krajach Europy obowiązują surowe zasady, że z domu można wychodzić tylko do pracy, na zakupy, krótki spacer rekreacyjny czy w innych niezbędnych życiowo celach, to i u nas trzeba się liczyć z takimi regulacjami. - mówił Jarosław Gowin.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Przyprowadził kundelka do schroniska i zażądał, by go zabrali. Niechciany pies mógł zrobić tylko jedno
  3. Gessler podała najlepszy przepis na pierogi ruskie. Można je zjeść tylko w jednym miejscu w Polsce
  4. Tadeusz Rydzyk zaczął sprzedawać mąkę. Nie do wiary, ile życzy sobie za kilogram
  5. TVN pilnie ostrzega, zacznie się już we wtorek. Lepiej nie wychodzić z domów
  6. Nagrał, co Żandarmeria Wojskowa wyrabia na cmentarzu. Burza w sieci po publikacji filmu
  7. Mężczyzna dał się nabrać i kupił "lampę Aladyna". Wydał gigantyczne pieniądze, nie do uwierzenia
  8. Siostra Chmielewska znowu mocno komentuje wyrok TK. Padły piękne słowa o wartościach chrześcijańskich
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Radio Zet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News