Obostrzenia zmienią się lada dzień
Pikio.pl
Weronika Wasiak - 2 Października 2020

MZ reaguje na kolosalny wzrost zakażeń. Nowe obostrzenia mogą pojawić się lada dzień

Nowe obostrzenia wejdą w życie lada dzień? Wśród polskiego społeczeństwa, po najnowszych informacjach epidemiologicznych, narasta niepokój. Jest komentarz Ministerstwa Zdrowia.

Obostrzenia, jakie na ten moment obowiązują w Polsce, a warto zaznaczyć, że w dużej mierze obowiązują one tylko lokalnie, zdaniem rządu, są w pełni wystarczające. Władze Polski kilkukrotnie już zapewniały, że nie ma potrzeby zamykania wszystkich szkół w kraju czy stosowania radykalnych środków, do których wszyscy musieliby się dostosować. Zdanie pozostaje niezmienne, chociaż w ostatnich dniach eksperci odnotowywali po blisko 2 tysiące nowych zarażeń na dobę. Czy rząd zmieni swoje nastawienie po dzisiejszych danych?

Krzysztof Jackowski w niepokojącej wizjiZatrważająca wizja Jackowskiego, aż złapał się za głowę. W Polsce dojdzie do koszmarnych scen, już niedługoCzytaj dalej

MZ reaguje na drastyczną liczbę zakażeń. Nowe obostrzenia wejdą w życie już niebawem?

Nie ma wątpliwości - tak źle jeszcze nie było. W piątek rano, 2 października, Ministerstwo Zdrowia podało największą od początku pandemii dobową liczbę nowych zarażeń. Tak zatrważająca liczba nie padła nawet u szczytu epidemii, bowiem tylko w ciągu ostatnich 24 godzin eksperci potwierdzili aż 2292 nowe przypadki. Niestety, zmarło też 27 osób, a jedna z nich nie miała żadnych chorób współistniejących. W świetle takich informacji na reakcję rządu nie trzeba było długo czekać.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja poszukuje przestępcówPilny apel policji. Oto wizerunki najbardziej niebezpiecznych przestępców, widzieliście ich?Czytaj dalej

Jak donosi Wprost, głos zabrał rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz. Stwierdził on, że tak drastyczna liczba nowych przypadków w najbliższych dniach może się utrzymywać i Polacy nie powinni się tego zbytnio obawiać, bo, jak zaznaczył, nie wynika to z dużych ognisk.

- Nie ma obecnie dużych ognisk typu zakłady pracy. Mówimy o zakażaniu rozproszonym, po kilka kilkanaście osób. Na tym etapie epidemii do zakażeń może dochodzić szczególnie w aglomeracjach miejskich, w przestrzeni publicznej, na ulicach czy w komunikacji. Teraz, w przeciwieństwie do wiosny czy lata, nie ma dużych ognisk, są zakażenia rozproszone. [...] Powinniśmy się przygotować, że liczba nowych przypadków w najbliższym czasie będzie utrzymywała się w przedziale 1,5 tys. do 2, czy może nawet 2,5 i więcej przypadków - mówił rzecznik resortu i zaznaczył, że najważniejsze jest stosowanie się do panujących obostrzeń i zaleceń ekspertów.

Dzisiaj grzeje:

1. Niestety, stało się. 5 października wraca obowiązkowa kwarantanna dla Polaków, smutne informacje

2. Od soboty wracają obostrzenia. Największe polskie miasta w żółtych i czerwonych strefach

3. Surowe ograniczenia na Wszystkich Świętych? Ministerstwo Zdrowia nie ma dobrych informacji

Andrusiewicz przyznał jednocześnie, że rząd ma już opracowane nowe obostrzenia, które planuje wdrożyć w życie od 15 października. Jak przekazał rzecznik MZ, jeżeli jednak sytuacja nie ulegnie choć niewielkiej poprawie, nie wykluczone, że zmiany zajdą lada dzień.

- Zapowiedzieliśmy dodatkowe obostrzenia od 15 października, ale jeśli w najbliższych dniach utrzymają się duże wzrosty, nie wykluczamy, że ograniczenia zostaną wprowadzone wcześniej - mówił rzecznik MZ, Wojciech Andrusiewicz, cytowany przez Wprost.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Bolesne rozstanie w "Pytaniu na śniadanie". Uwielbianą prezenterkę zastąpi nowa twarz
  2. Piłkarz Legii Warszawa eksplodował po meczu. Na antenie padły wulgarne słowa, wszystko na oczach milionów Polaków
  3. Wielka ewakuacja i surowe zakazy. Wszystko zacznie się 12 października, "przygotowujemy się na najgorsze"
  4. Nie żyje wspaniały aktor, miał zaledwie 19 lat. Tragiczną informację przekazał słynny tata
  5. Dramatyczne sceny, gwiazdor disco polo zaatakowany podczas podróży. Agresywny napastnik nie miał skrupułów
  6. Sprytny patent na idealnie puszyste kotlety mielone. Wystarczy dodać do nich 1 składnik

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: Wprost

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News