Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości, Beata Mazurek, poinformowała o przebiegu prac nad projektem ustawy obniżającym wiek emerytalny. Polityk obozu władzy podała również datę kiedy Sejm przegłosuje prezydenci projekt. 

Prezydencki projekt ustawy obniżającej wiek emerytalny zakłada m.in. obniżenie wieku emerytalnego do 65 lat dla mężczyzn i 60 dla kobiet (obecnie 67 dla mężczyzn i 65 dla kobiet).

Projekt został złożony w Sejmie przez prezydenta Andrzeja Dudę w listopadzie ubiegłego roku. Przez cały ten czas pracowała nad nim m.in. sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny, której przewodniczącą jest rzecznik PiS, Beata Mazurek.

Aktualnie komisje zakończyły pracę nad projektem i jak zapowiedziała przewodnicząca Mazurek, zostanie on niebawem przegłosowany w Sejmie.

 – Prezydencki projekt ustawy dotyczący obniżenia wieku emerytalnego zostanie przegłosowany w Sejmie w ciągu dwóch tygodni. My zechcemy go przeprowadzić na dwóch kolejnych posiedzeniach Sejmu. Zrobię wszystko, aby ta ustawa została przegłosowana na kolejnym posiedzeniu Sejmu, w ciągu dwóch tygodni. W listopadzie z całą pewnością ten projekt zostanie przegłosowany w Sejmie – zapowiedziała rzecznik Prawa i Sprawiedliwości.

Obniżenie wieku emerytalnego do 65/60 lat było jedną z głównych obietnic wyborczych zarówno prezydenta Andrzeja Dudy jak i jego macierzystej formacji Prawa i Sprawiedliwości.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh, źródło: money

...

Zobacz również