Układanie pytań do teleturniejów z pewnością nie jest łatwe, a ryzyko pomyłki bądź kontrowersji jest w ogromne. Pytania oraz warianty odpowiedzi, które pojawiają się w ostatnim czasie w „Milionerach” sprawiają wrażenie umyślnie konstruowanych w taki sposób, by wywołać emocje wśród telewidzów. Najnowsza wpadka w emitowanym w TVN teleturnieju przekroczyła wszelkie granice. Internauci chcą wręcz dać w zęby Hubertowi Urbańskiemu. 

Gorsząca sytuacja, na domiar złego, miała miejsce 1 listopada, czyli w Dzień Wszystkich Świętych. O ile treść pytania nie budziła większych kontrowersji, o tyle warianty odpowiedzi – już tak.

Zgon welcome to…?

Początkowy etap rozgrywki z udziałem Arkadiusza Waluka nie zwiastował nadchodzącej katastrofy. Gracz otrzymał standardowe pytania, na które odpowiadał poprawnie. Wszystko toczyło się bez większych zgrzytów aż do momentu, aż pan Arkadiusz został zapytany o tytuł jednej z piosenek zmarłego kilka miesięcy temu Zbigniewa Wodeckiego.

Prowadzący show Hubert Urbański przeczytał pytanie o treści: „Wykonawca przeboju o pszczółce Mai w innej piosence zaprasza do:”, a następnie możliwe odpowiedzi: „A. Chałup, B. Rowów, C. Zgonu i D. Chłopów”. Trudno orzec czy trzecia z odpowiedzi była efektem niezamierzonej pomyłki czy starannie obliczonym na wywołanie taniej sensacji manewrem. Tak czy inaczej, rodzina współpracującego przez lata z TVN Wodeckiego zapewne poczuła się zgorszona.

twitter.com/Arkadiusz Waluk

Źródło: se.pl

Podarte spodnie Prokopa, buty Ziemca i u*** stół Durczoka - największe wpadki w polskiej telewizji [ZOBACZ!]

Kiedyś wzdychały do nich miliony Polaków... Jak wyglądają dziś?

...

Zobacz również