Reforma edukacji wkracza w kolejną fazę. Po likwidacji gimnazjów pora na likwidację postaci historycznych i zastąpienie ich nowymi. Pomysł wywołuje olbrzymie kontrowersje.

Informacje o kuriozalnym zakresie wiedzy potrzebnym na konkurs opublikował poseł Platformy Obywatelskiej Borys Budka.

ZOBACZ TEŻ: Żniwo reformy edukacji

#PaństwoPiS w natarciu. W 2. klasie gimnazjum do konkursu z WOS młodzież ma uczyć się życiorysów m.in. #Macierewicz.a czy #Morawiecki.ego. Ani słowa o @PresidentWalesa czy Tadeuszu #Mazowiecki.m. Obłęd! #kłamstwaPiS – napisał na Twitterze.

Nie ma Wałęsy, jest Kaczyński

Do postu dołączył screenshot ze strony mazowieckiego Kuratorium oświaty. Widzimy na nim rybrykę działu „Ludzie” a w niej kolejno: Andrzej Gwiazda, Lech Kaczyński, Jan Józef Lipski, Antoni Macierewicz, Karol Modzelewski, Kornel Morawiecki, Jerzy Popiełuszko, Grzegorz Przemyk, Zbigniew Romaszewski oraz Anna Walentynowicz.

Tytuł konkursu to  „Znani i nieznani bohaterowie opozycji lat 70-tych oraz 80-tych”. Jak wskazuje Borys Budka, zabrakło m.in najważniejszej postaci Solidarności, późniejszego Prezydenta RP Lecha Wałęsy, jak również Tadeusza Mazowieckiego – również jednego z najważniejszych opozycjonistów, który po zmianach ustrojowych był Prezesem Rady Ministrów.

ZOBACZ TEŻ: Kolejna zmiana w szkołach!

Komunikat kuratorium

Do zarzutów odniósł się już organizator.

Celem jest pokazanie uczniom i uczennicom, że bohaterami historii bywali nie tylko tacy opozycjoniści, o których do dziś możemy przeczytać na kartach podręczników historii, czy dowiedzieć się od nich z najpopularniejszych mediów. Tysiące odważnych ludzi w całym kraju, aktywnych w ostatnich dwóch dekadach PRL, już po 1989 roku pozostało poza wielką polityką – pisze kuratorium w komunikacie – W kolejnych etapach zasób wymaganej wiedzy będzie zwiększany, wśród pytań pojawią się dotyczące m.in. biografii osób rzadziej obecnych w świadomości zbiorowej, losów najważniejszych organizacji opozycyjnych –  dodaje.

Konkurs jest zaplanowany na 8 stycznia 2018 r.

Screenshot: twitter.com/bbudka

Źródło: wp.pl

Te MEMY najlepiej podsumowują 2 lata rządów PiS!

9 największych kompromitacji rządu PiS

...

Zobacz również